Konto Oszczędnościowe Polbank

Polbank oferuje klientom indywidualnym dwie możliwości oszczędzania: poprzez Mistrzowskie Konto Osobiste oraz Ale! Konto. Na czym polegają i czym się różnią? O tym dalej.konto oszczędnościowe w Polbanku

Mistrzowskie Konto Osobiste

Na pierwszy ogień idzie Mistrzowskie Konto Osobiste. Jest ono połączeniem rachunku oszczędnościowego z kontem rozliczeniowym. Od typowego konta oszczędnościowego różni się przede wszystkim tym, że oprocentowaniu podlegają dopiero środki przekraczające wartość 500 zł. Oprocentowanie to wynosi 3% dla każdego przedziału kwotowego.

Dlaczego jednak konto to nazywa się „Mistrzowskim”? Posiadacze Mistrzowskiego Konta Osobistego, którzy dysponują na koncie środkami w przedziale 500 zł – 20 000 zł mogą otrzymać dodatkowe 3%, jeśli spełniają kryteria Oferty Specjalnej „Bonus Odsetkowy”. Dokładne informacje na temat Bonusu Odsetkowego można znaleźć na stronie internetowej www.polbank.pl.

Polbank nie pobiera opłat za prowadzenia konta, jeśli miesięczne saldo będzie wynosiło średnio minimum 1000 zł. W przeciwnym razie zostanie pobrana opłata w wysokości 6 zł. Przelewy internetowe na terenie kraju są bezpłatne. Polbank nie pobiera również opłat za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku.

Cechą, która różni Mistrzowskie Konto Osobiste od typowego konta oszczędnościowego jest również posiadanie karty płatniczej. Miesięczna opłata za kartę wynosi 4 zł, ale przy wykonaniu 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu Polbank w ramach sprzedaży premiowej przyzna nagrodę równą miesięcznej opłacie za kartę.

Ale! Konto

Ale! Konto przeznaczone jest dla osób w wieku 13-18 lat. Jest to konto idealne dla nastolatków, gdyż wolne jest od opłat za prowadzenie rachunku, a jego atrakcyjne oprocentowanie zachęca do oszczędzania. Trzeba tutaj zaznaczyć, że oprocentowanie w wysokości 4% naliczane jest tylko w przypadku środków do 1000 zł.

Mankamentem jest również to, że pobierana jest miesięczna opłata za kartę płatniczą w wysokości 4 zł. Jednak, gdy posiadacz takiego konta wykona dwie bezgotówkowe operacje za pomocą karty płatniczej w miesiącu – Polbank w ramach sprzedaży premiowej przyzna właścicielowi konta nagrodę równą miesięcznej opłacie za kartę. Niewątpliwą zaletą, w szczególności dla rodziców, są niskie limity transakcji. Dzięki temu, jeśli karta zostanie dziecku skradziona, dostęp do pieniędzy jest utrudniony.

Niezupełnie opłacalne

Zarówno Mistrzowskie Konto Osobiste, jak i Ale! Konto, pomimo całkiem przystępnego oprocentowania, zawiera jakieś „haczyki”.

Pierwsze z nich oferuje promocję, dzięki której właściciela konta otrzymają dodatkowe 3% zysku. Gdy słyszymy słowo „promocja”, od razu chętniej ulegamy prezentowanym ofertom, zarówno w supermarkecie, jak i w banku. Myślimy sobie: WOW – 6%! Jednak w przypadku konta oszczędnościowego dodatkowe 3% uzyskamy tylko, jeśli spełnimy odpowiednie warunki wyznaczone przez Polbank EFG.

Drugim mankamentem jest miesięczna opłata pobierana za kartę płatniczą. Być może 4 zł to nie jest aż tak dużo, jednak inaczej postrzega to osoba zarabiająca, a inaczej nastolatek, któremu co miesiąc ubywa 4 zł z oszczędności. Dlatego też, jeśli macie zamiar otworzyć konto oszczędnościowe, najpierw dokładnie przeanalizujcie całą umowę, aby nie okazało się, że więcej wydacie na opłaty związane z prowadzeniem konta, niż cokolwiek zaoszczędzicie.

Czytaj też: