Konto Tax Free Idea bank – zasady działania

Konta Tax Free, konta bez podatku, konta antybelkowe

Jak dziś oszczędzać, gdy banki i państwo żądają od nas ogromnych opłat? Istnieje kilka ofert, które mogą pomóc. Jedną z nich jest konto Tax Free.

Tematyka lokat antybelkowych jest znana już od dość dawna. Wiele osób skusiło się na to, by oszczędzać, wykorzystując „bezpodatkowe” odsetki. Lokaty antybelkowe z szumem wkroczyły na rynek polskich finansów znajdując szerokie grono odbiorców. Idea Bank postanowi ł połączyć możliwości ordynacji podatkowej z ogólnym trendem społecznym w oszczędzaniu. W taki sposób powstało konto Tax Free, które jest niczym innym jak Indywidualnym Kontem Emerytalnym z kilkoma zmianami.

Dzięki temu, że Idea Bank potrafi dostosować się do różnorodności swoich klientów zaproponował kilka opcji w dostępności konta Tax Free. Klienci mogą nabyć to konto w wersji podstawowej oraz z wariantami rozszerzonymi – jest to szczególnie praktyczne, gdy chce się posiadać wszystkie usługi finansowe w jednym banku.

Podstawa

W podstawowej wersji znaleźć można sam odnawialny depozyt bankowy, na którym oprocentowanie wynosi 5,15 procent. Gwarancja oprocentowania daje nam pewność, że Konto Tax Free pomoże nam w efektywnym oszczędzaniu.  Jedynym elementem zaznaczonym odgórnie jest to, że kwota wpłaty nie może być niższa niż 100 zł.

Dodatkowo

W pakietach dodatkowych możemy otrzymać to konto z rachunkiem osobistym (lub firmowym), bądź wydłużyć czas oszczędzania i być objętym tzw. Programem regularnego oszczędzania. Oprocentowanie jest wtedy wyższe, ale wszystko jest uzależnione od indywidualnych parametrów. Przy wydłużonym czasie oszczędzania oprocentowanie zmienia się wraz z mijającymi latami. Warto zapoznać się poszczególnymi elementami tej oferty.

 Warto oszczędzać

Oszczędzanie w takiej formie może przynieść naprawdę dużo korzyści. Nie musimy płacić podatku od zysku kapitałowego z konta Tax Free, lecz warunkiem jest to by nie wypłacać danych środków do 60. roku życia. Takie odkładanie pieniędzy na swój emerytalny odpoczynek może być polecone każdemu. Ważne jest by zadbać o swoją przyszłość. Nie wiemy przecież, w jaki sposób będą wyglądały finanse Państwa za wiele lat.

Czytaj też: