3 najlepsze oferty kredytów gotówkowych

Maj to czas, w którym nasze wydatki wciąż rosną. To okres, kiedy odbywają się komunie, co wiąże się z organizacją przyjęcia, zakupem stroju dla dziecka, czy też z zakupem drogiego prezentu dla drugoklasisty. Wielkimi krokami zbliżają się również wakacje i wielu z nas chciałoby w końcu zorganizować sobie jakiś porządny wyjazd lub zrobić długo oczekiwany remont. Jakiekolwiek są nasze potrzeby, często nie stać nas na to, aby je zrealizować. Dlatego też część z nas decyduje się na zaciągniecie kredytu gotówkowego. Jaki kredyt wybrać, aby na nim nie stracić? W tym celu porównamy 3 najkorzystniejsze oferty kredytów gotówkowych.

Jak powszechnie wiadomo, sprzedawca zrobi zupełnie wszystko, by klient wybrał właśnie jego produkt. Podobnie jest z bankami. Banki wciąż prześcigają się w ofertach kredytów gotówkowych oferując coraz lepsze warunki. Banki często celowo wybierają jeden parametr cenowy. Aby się nie nabrać, powinniśmy się skupiać na kilku aspektach, a nie tylko na jednym.porównanie kredytów gotówkowych

Jeśli decydujemy się na zaciągnięcie kredytu powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim koszty: prowizji, sumy odsetek, ewentualnym ubezpieczeniem czy też administracyjne opłaty za obsługę kredytu. Aby obliczyć koszty kredytu, trzeba zsumować wszystkie ewentualne koszty. Nie należy sugerować się wysokością prowizji, gdyż często wynosi ona 0%. W zamian banki w celu zrekompensowania sobie straty prowizji żądają wyższego oprocentowania kredytu czy też dodatkowego ubezpieczenia.

Jaki kredyt dla modelu 2+1?

Rodzina 2+1 chce wziąć kredyt gotówkowy w wysokości 10 000zł, a spłatę kredytu chce rozłożyć na 12 miesięcy. Miesięczny dochód rodziny to 4000zł netto. Rodzina nie była do tej pory klientem danego banku i nie godzi się na zakładanie konta osobistego w tym konkretnym banku.

Najlepszą ofertę dla tej rodziny zaoferowały trzy banki w kolejności od najlepszego: Getin Bank, Meritum Bank ICB SA i Eurobank.

Getin Bank

Złotym medalistą został Getin Bank. Bank oferuje nam kredyt bez żadnej prowizji, a oprocentowanie w ramach promocji „Wyprzedaż kredytów gotówkowych”, która trwa do końca lipca 2012, zostało obniżone aż o 30% i wynosi w chwili obecnej tylko 6,09%. Trzeba jednak zauważyć, że maksymalny okres spłaty kredytu w przypadku tej oferty wynosi 4 lata. Podsumowując, całkowity koszt kredytu wyniesie 10 332,96zł, a miesięczna rata – 861,08zł.

Meritum Bank ICB SA

Srebrny medal w zestawieniu uzyskał Meritum Bank. Meritum, podobnie jak Getin Bank, nie pobiera żadnej prowizji. Bank przy udzieleniu kredytu pobiera prowizję na poziomie 9,9%, czyli o niecałe 4% więcej, niż Getin. W porównaniu z poprzednią ofertą, koszty kredytu są tylko o 330zł wyższe i wynoszą w sumie 10 661,46zł. Miesięczna rata natomiast jest wyższa, niż w Getin banku tylko o 27 zł (888,45 zł), więc różnica między nimi  właściwie nie jest odczuwalna.

Eurobank

Trzecie miejsce zajmuje Eurobank. Całkowita kwota kredytu wynosi 1 746,24 zł, a miesięczna rata wynosi 895,52 zł. W ramach promocji Eurobank oferuje swoim kredytobiorcom nowoczesne i bezpłatne konto osobiste. Co ważne, podobnie jak poprzednie banki, również nie pobiera żadnej prowizji za udzielenie kredytu.

Nie zastanawiaj się zbyt długo

Różnica w całkowitych kosztach pomiędzy ofertami Getin Banku i Eurobanku wynosi 414 zł. Jeśli ważne jest dla ciebie, aby całkowite koszta były jak najmniejsze, wybierz ofertę Getin Banku. Jednak pamiętaj, że aby skorzystać z powyższej oferty, należy wziąć kredyt od końca lipca 2012r., gdyż wtedy kończy się promocja związana z niskim oprocentowaniem. Nie zastanawiaj się zbyt długo, bo taka oferta może się już nie powtórzyć.