Oferta kart, które pozwalają uniknąć opłat za rezerwacje biletów w tanich liniach lotniczych Ryanair i Wizzair

Zakup biletów w Ryanair wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty administracyjnej od 25 do 30 złotych. Przepisy są tak skonstruowane, że przewoźnik może to zrobić legalnie, jeśli pozostawi nam możliwość pominięcia tej opłaty. Mogą to zrobić posiadacze karty kredytowej MasterCard Prepaid (w tym także dedykowanej podróżom MasterCard Prepaid Fly4free).karta kredytowa a brak opłat za rezerwację biletu lotniczego

Ryanair sukcesywnie ogranicza nam tę możliwość udostępniając Ryanair Cash Passport (kosztuje 6 funtów/10 euro, za co otrzymamy voucher na loty Ryanair o tej wartości). Na razie produkt ten dostępny jest we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech i Hiszpanii. Kupując bilet na połączenie wychodzące z tego kraju będziemy musieli uiścić opłatę administracyjną nawet posiadając MasterCard Prepaid – dlatego najkorzystniej zakupić przelot z Polski i z powrotem na jednym bilecie.

Ryanair Cash Passport nie jest tania w użytkowaniu, więc skorzystaliby na niej jedynie często latający tymi liniami. Miłośnikom nowości, którzy chcieliby skorzystać z możliwości jakie daje karta zbliżeniowa BZ WBK, jako pierwszy w Polsce proponował kartę zbliżeniową MasterCard Prepaid Paypass, dzięki której także można uniknąć opłaty administracyjnej Ryanaira. Niestety na chwilę obecną strona banku informuje o niedostępności tego produktu, a inne karty Paypass jako niedziałające w systemie Prepaid nie pozwalają na ominięcie opłaty administracyjnej.

Podobna sytuacja ma miejsce z innym „tanim” przewoźnikiem Wizzair. Tutaj od opłat możemy wykręcić się używając Karty Kredytowej CitiBank Wizz Air. Dedykowana temu przewoźnikowi karta, ma dla nas punkty za wydane na bilety pieniądze. Za punkty możemy obniżyć ceny kolejnych połączeń, co tworzy osobliwy przykład sprzężenia zwrotnego ujemnego. Warunki korzystania z karty CitiBanku są znośne, RRSO 30,28% przy kredycie na 6 tys. zł, limit kredytów do 50 tys. zł i miesięczna opłata 8 zł. I znowu będzie to inwestycja opłacalna jedynie dla często latających tymi liniami. Opłata za rezerwację wynosi 27 złotych, czyli zwraca nam się w przypadku, gdy wykonujemy minimum 4 loty na kwartał.

Czytaj też:

Be Sociable, Share!