Jaka forma finansowania jest najlepsza na wakacje?

wakacje na kredytZbliża się czas wakacyjny, w którym każdy z nas wybiera się na wyczekiwane wakacje. Skąd jednak wziąć pieniądze na zasłużony wypoczynek?

Istnieje wiele form finansowania wakacji. Jedni preferują nowoczesne metody, inni tradycyjne całoroczne oszczędzanie. Który z tych sposobów jest lepszy?

Oszczędności

Oczywiście najbardziej popularnym, jeszcze niedawno sposobem finansowania wakacji było całoroczne oszczędzanie pieniędzy z wypłaty. Sposób trudny do realizacji, ze względu na wciąż rosnące koszty życia i nieprzewidziane wydatki, które zawsze zdarzają się właśnie przed wyjazdem. Takie postępowanie ma jednak uzasadnione powody – brak procentu spłacania i niepewności po powrocie z urlopu. Wcześniej zaoszczędzone pieniądze zostaną wydane na wakacje, a gdy wypoczynek się skończy nie będziemy musieli martwić się o nasze finanse. Co jednak, jeśli nie będziemy w stanie odłożyć?

Kredyty i pożyczki

Jedną z możliwości jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego lub pożyczki na określony cel. Tego typu usługi są szeroko rozpowszechnione w polskich bankach, a wszelkie formalności dotyczące wypłacalności nie dyktują wysokich progów zarobkowych. Dlatego istnieją duże szanse na zdobycie upragnionych pieniędzy. Mimo wszystko musimy się jednak liczyć z tym, że pożyczka taka będzie oprocentowana i po powrocie z wakacji, będziemy musieli w taki sposób zaplanować nasz domowy budżet, aby z nawiązką spłacić letnie przyjemności. Oczywiście ominęliśmy wcześniejszej możliwości oszczędzania i ostatecznie, wakacje wyniosą nas nieco więcej niż rzeczywiście to odczuliśmy.

Karty

Istnieje jeszcze jedna możliwość finansowania wakacji – nasze karty płatnicze i kredytowe. Linia debetowa w danym koncie może być na tyle solidna (jeśli nie wykorzystaliśmy jej w ciągu roku), że uda nam się płacić za wszelkie wygody, przechodząc na debet. To samo tyczy się również karty kredytowej – oczywiście struktura spłacania pobranych pieniędzy nie jest taka sama, ale nie musimy się przed wakacjami martwić wszelkimi formalnościami, które występują przy kredytach.

Zobaczy też: