Kredyty konsolidacyjne – ranking maj 2012

Jakiś czas temu wziąłeś kredyt lub pożyczkę, ale nie jesteś już w stanie jej spłacać? Chcesz wziąć kolejny kredyt, ale nie wiesz jaki?  Najlepszym rozwiązaniem w takim wypadku będzie kredyt konsolidacyjny. Aby pomóc w wyborze najkorzystniejszego kredytu konsolidacyjnego, przedstawiamy majowy ranking kredytów konsolidacyjnych 2012.

ranking kredytów konsolidacyjnychKredyt konsolidacyjny to rodzaj kredytu umożliwiający spłatę innych zobowiązań kredytobiorcy. Konsolidacji podlega liczna gama kredytów, m.in. gotówkowe, samochodowe, ratalne czy hipoteczne. Decydując się na kredyt konsolidacyjny zamieniasz wszystkie poprzednie kredyty na jeden, długoterminowy i często o niższym oprocentowaniu. Co ważne, spłacasz wtedy tylko jedną ratę, a nie kilka w różnych bankach. Jest to zdecydowane ułatwienie w takiej sytuacji. Początkowo, aby uzyskać kredyt konsolidacyjny wśród zobowiązań musiał znaleźć się kredyt hipoteczny, od jakiegoś czasu banki umożliwiają nam również konsolidowanie zobowiązań nie związanych z hipoteką.

Wysokość zadłużenia

Załóżmy, że Pan Kowalski kupił mieszkanie o wartości 500 000 zł i spłaca kredyt hipoteczny o wartości 200 000zł. Prócz tego niedawno kupił sobie samochód, na który wziął kredyt samochodowy w wysokości 30 000zł. Jak widać, Pan Kowalski jest w bardzo niekomfortowej sytuacji, gdyż suma jego wszystkich kredytów wynosi 230 000zł. Bazując na wysokości zadłużenia Pana Kowalskiego sprawdziliśmy oferty kredytów konsolidacyjnych w ośmiu różnych bankach przy stałych ratach rozłożonych na 25 lat.

Rozkład rankingu

Najkorzystniejszą ofertę przy tego typu zadłużeniu posiada Nordea. Bank ten oferuje raty w wysokości 1833zł miesięcznie. Oprocentowanie kredytu to tylko 7,55%, co gdyby porównać do oprocentowania przy poprzednich kredytach, jest naprawdę niskie. Bank przy udzieleniu kredytu pobiera prowizję w wysokości 1,5%. Drugie miejsce zajmuje Kredyt Bank oferując raty w wysokości 1962zł miesięcznie przy oprocentowaniu 7,85% i prowizji wahającej się od 1,5-3%. Trzecie miejsce w rankingu osiągnął Bank Pocztowy. Biorąc kredyt konsolidacyjny w Banku Pocztowym Pan Kowalski będzie płacił 1963 zł miesięcznie, przy oprocentowaniu w wysokości 7,8% (czyli o 0,05% mniej, niż srebrny medalista) i prowizji równej 3,5%.

Najgorzej wypadł Invest Bank. Kredytobiorca będzie musiał spłacać 2369zł miesięcznie, czyli aż o niecałe 490zł więcej w przeciągu jednego miesiąca, niż spłacałby biorąc kredyt w Nordea. Jak widać różnica ta jest bardzo duża, więc kredytobiorca straci na tym grube tysiące, za które mógłby spokojnie zrobić remont mieszkania, jeździć na zagraniczne wakacje do kilku gwiazdkowych hoteli przez cały okres kredytowania i kupić dobry samochód.

Ranking kredytów konsolidacyjnych – maj 2012

Lp.

Bank

Rata równa w PLN

Oprocentowanie

Prowizja

1.

Nordea

1883

7,55%

1,5%

2.

Kredyt Bank

1962

7,85%

1,5-3%

3.

Bank Pocztowy

1963

7,8%

3,5%

4.

ING Bank Śląski

1955

8,27%

1,6%

5.

Bank BPH

2013

8,25%

0-4,2%

6.

mBank

2052

8,55%

1,5%

7.

Polbank EFG

2351

10,25%

1,5%

8.

Invest Bank

2369

10,35%

1,5%

Chcesz wziąć kredyt konsolidacyjny? Postaw na Nordea

Różnica pomiędzy najkorzystniejszą ofertą a najgorszą przy tak dużym zadłużeniu jest ogromna. W takim wypadku nie należy kierować się sentymentem do obecnego banku, czy też rewelacyjną reklamą telewizyjną. Potrzebujesz dużego kredytu konsolidacyjnego? Wybierz Nordea.

Decydując się na kredyt konsolidacyjny unikniesz ponoszenia obciążeń z tytułu odsetek od kilku kredytów. Spłacając jeden kredyt, wydasz mniej, niż wydałbyś spłacając kilka kredytów w różnych bankach. Czasem nawet decydując się na większy kredyt konsolidacyjny, niż wartość twoich obciążeń, wciąż będziesz spłacać mniej, niż wcześniej. Dlatego nie zastanawiaj się długo, nie pozwól aby wszelkie dodatkowe pieniądze znikały z twojego portfela.

Banki – kredyt konsolidacyjny:

Be Sociable, Share!