Kredyt na mieszkanie u dewelopera?

Uwaga, nowość! Na rynek wchodzi nowa możliwość kupna mieszkań. Już teraz możesz kupić mieszkanie bez zaciągania kredytu hipotecznego w banku. Wystarczy wpłacić 30% ceny mieszkania, a resztę deweloper może rozłożyć ci na raty nawet na 20 lat!

J.W. Construction Holding jest pierwszym deweloperem, który zgadza się rozłożyć wartość mieszkania na raty w ramach programu „Lokum”. Warunkiem jest wpłacenie 30% ceny wartości mieszkania. Co więcej, w ramach programu „Lokum”, klient chcący zakupić mieszkanie musi wpłacić przy podpisywaniu umowy jedynie 5% ceny mieszkania. Na uregulowanie pozostałych 25% klient ma 30 dni.

kredyt na mieszkanie u dewelopera

Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że pozostałe 70% ceny mieszkania jest liczone w euro. Jest to zdecydowane uniedogodnienie dla większości Polaków, gdyż większość z nas zarabia w złotych. W takim wypadku klient musi liczyć się z ryzykiem, że jeśli złoty osłabnie, jego zadłużenie wzrośnie.

Plusy i minusy kredytu u dewelopera

Deweloper umożliwia spłacenie wszystkich rat w dowolnym momencie od zaciągnięcia kredytu. To dobre rozwiązanie, kiedy właściciel mieszkania będzie w posiadaniu dodatkowej dużej sumy pieniędzy, która umożliwi mu spłatę rat. Drugim plusem jest możliwość spłacania rat w złotówkach, pomimo tego, że kredyt jest liczony w euro.

Minusem na pewno jest wysokość oprocentowania. Zaciągając kredyt w zwykłym banku w euro musimy się liczyć z tym, że oprocentowanie jest zmienne i waha się w granicach 3,78-5,75%. Kredyt, który daje nam deweloper, oprocentowany jest w wysokości aż 8,94%. Na tą ofertę mogą się jednak skusić osoby, którym bank nie chce udzielić kredytu hipotecznego.

Coraz trudniej z kredytem hipotecznym

Banki coraz bardziej selektywnie podchodzą do udzielania kredytów hipotecznych. Coraz częściej klient musi się wykazać wysokością wynagrodzenia, przeszłością kredytową czy nawet wkładem własnym. Przez to, że banku udzielają coraz mniej kredytów, zmniejsza się ilość potencjalnych klientów zdecydowanych na zakup mieszkania.

Mniejsza sprzedaż sprawia, że deweloperzy obniżają ceny za metr kwadratowy, oddają kilka metrów mieszkania gratis, godzą się na niższą cenę mieszkania o podwyższonym standardzie, czy też oddają klientowi garaż gratis. Podoba ci się taka wizja? Korzystaj póki dają!

Czytaj też: