Oferta kart kredytowych dla studentów

studencka karta kredytowaKarta kredytowa dla studentów? To nie przesada. To pójście z postępem czasu i zaufanie ogromnej grupie społecznej!

W Polsce rozpowszechnił się zwyczaj korzystania z karty kredytowej dla studentów. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z tego typu płatności ze względu na rodzaj wykonywanej pracy oraz możliwości finansowe – obecne i przyszłe. Jak to jednak możliwe, by takie karty kredytowe mogli otrzymać również studenci?

Student na kredycie

Z zasady pomysł ten może wydawać się dziwny. Studenci, szczególnie w pierwszych latach swojej akademickiej kariery to młodzi ludzie, którzy nie do końca mają świadomość wartości pieniądza. Nic jednak bardziej mylnego w przekonaniu, że studenci nie potrafią rozsądnie rozporządzać kartą kredytową.

Bank dla studenta

Dostosowując się do wymagań współczesnego rynku, banki zaproponowały karty kredytowe dla studentów. Właściwie nie różnią się one za bardzo od tych, wydawanych tradycyjnym klientom. Jedynym elementem wyróżniającym je od zwykłych, jest niższy limit kredytowy. W zależności od banku kwota kredytowa waha się od 500 do 2000 złotych.

Warunki

Student z reguły nie posiada stałego zarobku, dlatego banki stworzyły inne wymagania, dotyczące tej grupy klientów. Najważniejszymi są tu określony wiek, minimalny rok studiów, posiadanie rachunku osobistego czy stałe wpływy na konto w określonej sumie; tryb studiów oraz średnia ocen również może mieć znaczenie.

Warto pamiętać

Pomimo określonych limitów kredytowych karta kredytowa dla studentów w rękach nieodpowiedzialnej osoby może być problemem. Wszelkie możliwości należy ustalić wcześniej, aby w trakcie korzystania z karty nie było już żadnych niedomówień – szczególnie na linii student-bank. Każdy z banków ma inne wymagania i czego innego oczekuje od korzystającego z karty. Dlatego dokładne określenie własnych wymagań co do karty, również może być pomocne przy jej wyborze.

Ofertę kart kredytowych dla studentów mają między innymi takie banki jak: BGŻ, ING, mBank, WBK, Multibank, PKO BP, Alior, Pekao czy Citi Handlowy. Warto zapoznać się z ich propozycjami i sprawdzić, która będzie najkorzystniejsza dla danego studenta.

Sprawdź też:

Zobacz oferty kont osobistych w różnych bankach: