Lepszy kredyt samochodowy w banku czy salonie samochodowym?

Niedawno w jednym z salonów samochodowych znalazłeś wymarzony samochód? Teraz już jesteś pewien, że musisz go mieć. Jest tylko jeden problem – skąd wziąć potrzebne środki? Masz dwa rozwiązania: kredyt samochodowy w banku lub salonie samochodowym. Co wybrać?

kredyt w banku czy w salonieJesteś zdecydowany na zakup konkretnego samochodu. Udałeś się do salonu samochodowego, dealer zaproponował ci oferty wybranych banków oferując złote góry. Skutecznie udowadnia, że kredyt w salonie jest o wiele bardziej opłacalny, niż kredyt samochodowy w banku. Ale czy aby na pewno?

Porównanie kredytów samochodowych

Nierzadko dealerzy oferują kredyty na warunkach, które mocno różnią się od tych oferowanych bezpośrednio w banku. Dealer zachwala wybrany przez siebie bank (nazwijmy go SALON BANK) twierdząc, że klient otrzyma w nim kredyt o wiele szybciej bez większych formalności. Zdarza się również uznaje inny bank za niesolidny, więc lepiej wybrać ten proponowany przez dealera. To najprostsza sztuczka psychologiczna na jaką wiele z nas się nabiera. Ciężko jest odmówić miłemu sprzedawcy, który aż emanuje empatią wobec nas, i który ewidentnie chce nas uszczęśliwić.

Drodzy klienci, przede wszystkim – zachowajcie trzeźwość umysłu. Nie dajcie się zwieźć miłej obsłudze, gdyż jak wiadomo każdy sprzedawca dostaje prowizję od sprzedanego produktu. Będąc miłym dla klienta i dostosowując się do jego odpowiedzi stwarza otoczkę przyjaciela. Klient chętniej zgodzi się na jego warunki nie przeliczając nawet, czy są dla niego opłacalne. Dlatego też pamiętajmy, aby zdać się na cyfry, a nie uprzejmość pracownika salonu.

W praktyce całkowity koszt kredytu samochodowego i sama jakość obsługi w banku i w salonie samochodowym są porównywalne. Co więcej, nierzadko wybierając kredyt w SALON BANKU będziemy płacić miesięcznie o 50zł wyższą ratę, niż w wybranym przez nas banku. Klienci jednak błędnie uważają, że skoro kupują samochód w salonie, to lepiej wziąć kredyt w SALON BANKU.

Nie ma różnic?

Sposób spłacania rat w SALON BANKU i zwykłym banku wcale się nie różni. Co więcej, jeśli policzymy, że płacąc o 50zł wyższą ratę, niż w zwykłym banku, to przez okres kredytowania 48 miesięcy przepłacimy 2400zł.

Dlatego też nie warto ufać każdemu słowu dealera samochodowego. Kredyt to poważna decyzja, więc trzeba ją poważnie potraktować. Zaciągasz kredyt na samochód? Targuj się z dealerem i na spokojnie w domowym zaciszu oblicz całkowite koszty kredytu w salonie i w wybranym banku.

Czytaj też:

Be Sociable, Share!