Dostępność kredytów hipotecznych w euro

kredyt w euroNa polskim rynku znaleźć można wiele ofert kredytów walutowych. Dostępność kredytu hipotecznego w euro jest możliwa dla wielu osób. Jak wygląda ona obecnie?

Euro to dominująca europejska waluta, która pomimo zewnętrznego charakteru w Polsce, ma ogromny wpływ na gospodarkę – zarówno ze względów ekonomicznych jak i gospodarczych. Właśnie dlatego banki, które stworzyły różnorodną ofertę zarówno dla firm jak i osób prywatnych zaproponowały między innymi taki produkt jak kredyt hipoteczny w euro.

Wycofanie kredytów hipoteczny w euro?

Stabilność waluty nigdy nie może być określona z góry i pewna, jednak kredyty hipoteczne w euro mają bardzo wiele zalet. Jeszcze niedawno głównym źródłem finansowania zakupów nieruchomości w Polsce były kredyty hipoteczne we franku szwajcarskim. Wraz z jego utratą zaproponowano inną alternatywę, a mianowicie  dotyczącą właśnie waluty euro.

W związku z przemianami na rynku międzynarodowym wiele banków zaczęło wycofywać swoją ofertę kredytów walutowych. Niektóre z nich zostały jednak przy swojej ofercie. Oferty kredytów hipotecznych w euro są różnorodne, jednak znacząco wymagają wysokich zarobków kredytobiorcy. Spadek zainteresowania kredytami jest związany nie tylko z przemianami gospodarczymi, ale i właśnie spadkiem zdolności kredytowej. Warto zorientować się, jakie wymagania ma każdy bank w stosunku do kredytobiorców.

Oferty kredytów hipotecznych

Wśród banków oferujących takie kredyty są: Raiffeisen Bank, BZ WBK, mBank, Deutsche Bank, Multibank, Polbank EFG oraz Getin Bank. Każda z ofert jest inna. Oprocentowanie kredytu, przy założeniach, że wartość nieruchomości to 250 000 złotych, a kredyt zaciągnięty jest na trzydzieści lat, kształtuje się w ramach pomiędzy 4,03% – 6,66%, niektóre banki pobierają też swoją prowizję. Wraz z oprocentowaniem wzrasta też rata kredytu – w tym przypadku waha się pomiędzy niecałym tysiącem złotych a ponad 1200 złotych.

Przy zaciąganiu kredytu hipotecznego w euro należy pamiętać o wszelkich zmianach na rynku walutowym. Udanie się do doradcy finansowego to konieczna kwestia – zarówno dla osób zorientowanych w ofertach rynku, jak i tych, którzy nic na ten temat nie wiedzą.

Czytaj też:

Be Sociable, Share!