Kredyt inwestycyjny czy leasing?

kredyt inwestycyjny, leasing

W przypadku lokat czy rachunków bankowych wybór może być o tyle prosty, że jest po prostu spowodowany parametrami oferty – konkretnym oprocentowaniem czy płatnościami związanymi z użytkowaniem. Jak jednak wygląda wybór w usługach czy produktach, które teoretycznie mogę być stosowane wymiennie, ale nie są dokładnie tym samym?

Właśnie tak jest w przypadku wyboru kredytu czy leasingu. Należy zaznaczyć, że kredyt inwestycyjny i leasing do dwa zupełnie różne produkty, które są wykorzystywane w różnych celach i mają zupełnie inne parametry. W niektórych przypadkach są natomiast na tyle wymienne, że konsumenci zaczynają je zamieniać.

Wybór

Dla niektórych wybór w opcjach kredyt czy leasing jest dość prosty – jeśli mamy zamiar zakupić produkt, który będzie używany aż do jego wyeksploatowania, bądź w czasie wcześniejszym zamieniony, bardziej korzystny jest leasing, gdyż zakłada inne formy finansowania. W przypadku przedmiotów bardziej stałych takich jak na przykład mieszkanie, dom czy inna nieruchomość warto wziąć kredyt. Na wstępie niezbędne jest określenie wszelkich potrzeb dotyczących naszego postępowaniem związanego z bankiem. Określenie, na co potrzebne są pieniądze oraz jakie są nasze warunki finansowania to najważniejsza rzecz na początek.

Dodatkowa zaleta leasingu

Oczywiście najważniejszą zaletą leasingu jest to, że o wiele prościej jest go dostać – w porównaniu z bankowymi kredytami wymagane są mniejsze formalności i mniej zaawansowane potwierdzanie wiarygodności.

Ostatecznie wybór kredyt czy leasing jest bardziej skomplikowany ze względu na to, że wiele osób po prostu nie zna się na najważniejszych określeniach branżowych i parametrach. Właśnie dlatego warto udać się do doradcy, który pomoże wybrać nam najlepszą możliwość. Nie należy, się również zrażać trudnymi określeniami  – szczególnie w przypadku leasingu. Być może kwestie formalne mogą się wydawać trudne, jednak w rzeczywistości nie są one aż tak bardzo nieprzyswajalne.

Czytaj również: