Kto może skorzystać z leasingu konsumenckiego?

leasing prywatny

Leasing to w ostatnim czasie coraz bardziej popularna forma nabywania pojazdów. Najczęściej wykorzystują ją firmy, ale czy jest jakaś oferta, która może zainteresować również osoby prywatne?

Leasing to popularna umowa, która dotyczy osoby użyczającej, osoby pożyczającej oraz przedmiotu umowy – czyli najczęściej samochodu (istnieją również umowy dotyczące nieruchomości czy innych przedmiotów, np. narzędzi pracy niezbędnych do wyprodukowania towarów w danej firmie).

Najczęściej umowa taka jest zawierana pomiędzy dwoma firmami – tą, która udostępnia dobro oraz tą, która chce uzyskać dane dobro. W przypadku leasingu pośredniego, pomiędzy dwie strony wchodzi również pośrednik, czyli tzw. firma leasingowa, która rozwiązuje wszelkie kwestie formalne (jest to szczególnie pomocne dla firm, które nie chcą się zajmować formalną stroną umów).

Główne zalety leasingu konsumpcyjnego

W ramach rozwoju umów leasingowych wykształciły się również inne ich formy, które w zależności od odbiorcy czy przedmiotu umowy stały się odrębnie funkcjonującymi sposobami leasingu. Przykładem może być leasing konsumencki.  Dzięki stworzeniu takiej umowy, leasingobiorcą może być osoba prywatna, która nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej. Ten mało popularny jeszcze w Polsce sposób wynajmu pomaga zatem nie tylko firmom.

Leasing konsumencki jest największą konkurencją dla kredytów samochodowych. Osoba prywatna, której nie stać na jednorazowy wydatek rzędu kilku czy kilkunastu tysięcy złotych ma tak naprawdę dwie najważniejsze drogi. Droga kredytu jest o wiele trudniejsza, ze względu na potwierdzenia wypłacalności i sprawdzanie wiarygodności kredytobiorcy w bardzo skomplikowany formalnie sposób. Leasing konsumencki upraszcza wiele z kwestii formalnych, przez co, jest go o wiele prościej dostać.

Formalności leasingowe są prawie takie sam jak w przypadku firm, inne są oczywiście  rozliczenia podatkowe oraz nazwy umów. Każda osoba, która chciałaby skorzystać z leasingu konsumenckiego może bez obaw zaciągnąć więcej informacji na temat ofert firm leasingowych.

Zobacz też:

Be Sociable, Share!