Zakup samochodu poleasingowego

samochód po leasinguWiele osób poszukuje samochodu, który można kupić po niższej cenie. Nie zawsze się to udaje, ale w takim przypadku dobrym rozwiązaniem wydaje się być zakup samochodu poleasingowego.

Leasing kojarzy się zazwyczaj z firmami lub z instytucjami, które masowo wykupują dostęp do samochodów nie martwiąc się ich pochodzeniem. Jest to bardzo korzystne ze względu na zupełnie inne rozwiązania formalne i dokładnie mówiąc, charakter wynajmowania samochodu, a nie jego posiadania. W przypadku takiego rozwiązania obciążenia podatkowe są minimalne, a osoba, która ma zamiar znaleźć samochód, nie musi w dużym stopniu angażować własnego kapitału. Oczywiście taka forma umowy jest w konkretny sposób określona przez polskie prawo. Istnieje wiele rodzajów leasingu, a każdy z nich jest bardziej wyspecjalizowany. Jak może skorzystać na tym osoba spoza firmy?

Jak kupić?

Może ona dokonać zakupu. Wiele osób ma wątpliwości, co do takiego rodzaju sprzedaży i kupna, jednak nie należy się obawiać. Właścicielami takich samochodów są firmy, które wcześniej leasingowały go innej firmie. W związku z tym zakup samochodu poleasingowego jest całkowicie bezpieczny. Wszelkie uregulowania prawne oraz dokumenty związane z pojazdem z pewnością są oryginalne, a potwierdzenia urzędowe będą nam przekazane zgodnie z prawem. W gruncie rzeczy dokonujemy transakcji z firmą, a nie z osobą prywatną, dlatego wiarygodność jest większa.

Sprawdzenie pojazdu

Poza formalnościami warto pamiętać o innej kwestii związanej z zakupem samochodu poleasingowego. Tego typu samochód, z pewnością był wynajmowany przez firmę, co każe sądzić, że pojazd był dosyć mocno eksploatowany.

Jeśli taki pojazd wykupuje na przykład pracownik, który nim jeździł, wie jakie ma on cechy i nie musi specjalnie niczego sprawdzać. Jeśli jednak zdarzy się, że wykupujemy samochód, którym nigdy nie jeździliśmy, powinniśmy dokładne sprawdzić najważniejsze parametry samochodu – przebieg, najważniejsze naprawy itp. Może nam to dużo powiedzieć o mechanice pojazdu i jednocześnie uchronić nas przed kupnem samochodu, który nie spełni naszych oczekiwań.

Czytaj też:

Be Sociable, Share!