Oszczędzanie na przyszłość dziecka

oszczędzanie na przyszłość dzieckaNiepewna przyszłości, ciągłe zmiany emerytalne – to rzeczywistość, z którą przyszło nam się zmierzyć dziś. Jak jednak będą funkcjonować w przyszłości nasze dzieci?

Przyszłość dziecka to kwestia, która leży na sercu milionom Polaków. W związku z tym, że nasza rzeczywistość została zachwiana zmianami emerytalnymi, jeszcze większą uwagę zaczęto przywiązywać do oszczędzania – również na przyszłość dziecka.

Dlaczego jest to potrzebne?

Oszczędzanie jest wskazane, ze względu na kilka głównych powodów. Przede wszystkim powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że rynek pracy i jego przeobrażenia dążą do tego, że będzie istniało więcej firm niż pracowników (firmy jednoosobowe są coraz popularniejsze nie tylko w Polsce, ale i na świecie). Kwestie finansów, w przypadku problemów z pracą, będą na tyle problematyczne, że bez zabezpieczenia trudno będzie o komfort psychiczny i spokojne życie.

Poza tym oszczędzanie jest również niezbędne w celu zabezpieczenia na wypadek pogorszenia zdrowia – leczenie jest w dzisiejszych czasach bardzo kosztowne. Równie ważne jest wykształcenie, a wraz z przemianami na rynku pracy również i szkolnictwo wprowadzi płatne studia. Na koniec warto zabezpieczyć czas emerytalny – pewność tradycyjnych składek nie jest już tak wysoka jak kiedyś.

Jak to zrobić?

Oczywiście najprostszym sposobem jest klasyczne odkładnie do „skarpety”, ale doświadczenie wielu osób każe sądzić, że sposób ten nie jest zbyt korzystny – zawsze znajdzie się bowiem nagła potrzeba, która zmusi nas do naruszenia złożonych pieniędzy.

Ciekawym sposobem jest zainwestowanie w lokaty, na które możemy odkładać jakiś procent z miesięcznej wypłaty. W zależności od zarobku małżonków można zabezpieczać przyszłość dziecka w różnej wysokości kwoty. Na koniec można również otworzyć oszczędnościowe konto bankowe, na które będzie można odkładać określoną kwotę pieniędzy co miesiąc. Korzystne oprocentowanie i rozdzielność rachunku od karty płatniczej pomoże zachować ciągłość wzrostu. Niektóre osoby zastrzegają na przykład, na co przeznaczone są pieniądze – dziecko może wtedy skorzystać z pieniędzy tylko w określonych przypadkach.

Be Sociable, Share!