Porównanie kont firmowych w Idea Banku, FM Banku oraz Volkswagen Banku

Konto firmowe to podstawa właściwego funkcjonowania przedsiębiorstwa na rynku. Przed podjęciem decyzji, jakie konto firmowe i gdzie chcemy założyć, warto rozpatrzyć kilka opcji. Ewentualna zmiana rachunku może spowodować problem zarówno dla firmy, jak i dla jej klientów. Dlatego też porównamy 3 konta firmowe w trzech różnych bankach.

porownanie kont firmowychPrzy wyborze rachunku dla firmy warto zwrócić uwagę, przede wszystkim na takie aspekty, jak: wysokość opłat oraz prowizji związanych z operacjami na rachunku firmowym, dostępność bankomatów i dostępność ewentualnych produktów finansowych (np. karty debetowe, czy lokaty). Na podstawie wymienionych aspektów porównaliśmy konta firmowe w trzech bankach: Idea Bank, FM Bank oraz Volkswagen Bank.

Konto firmowe w Idea Banku

Idea Bank nie pobiera żadnych opłat za otwarcie Konta FIRMA TO JA oraz za wydanie karty płatniczej. Umożliwia też darmowe przelewy przez Internet oraz między rachunkami banku. Miesięczna opłata za prowadzenie konta również wynosi 0 zł. Co najważniejsze, możemy wypłacać gotówkę w każdym bankomacie w Polsce bez żadnych opłat.

Idea Bank umożliwia również prowadzenie Konta FIRMA TO JA w pakiecie z odnawialną linią kredytową za 0zł. Warunkiem braku opłaty jest jednak wykonanie nie mniej, niż 5 transakcji kartą płatniczą. W przypadku braku lub mniejszej ilości wykonanych transakcji opłata za prowadzenie konta wyniesie 4,99zł.

Konto firmowe w FM Banku

FM Bank w swojej ofercie posiada Rachunek bieżący, za prowadzenie którego również nie trzeba nic płacić. Umożliwia on także korzystanie z rachunków pomocniczych, walutowych, kart płatniczych (debetowych i kredytowych), lokat terminowych, kredytów gotówkowych itp. Podobnie jak w Idea Bank, przelewy internetowe oraz wewnętrzne między rachunkami są darmowe. FM Bank posiada ponad 1000 bankomatów na terenie całego kraju. Oprócz bezpłatnego pakietu assistance Bezpieczna Firma do karty debetowej, korzyścią jest także oprocentowanie środków do 2% w skali roku, czego nie oferuje Idea Bank ani Volkswagen Bank.

Konto firmowe w Volkswagen Banku

Plus Konto Biznes to bezpłatne konto dla każdej firmy, niezależnie od jej wielkości czy formy prawnej prowadzonej działalności. Volkswagen Bank oferuje dostęp do konta przez Internet, telefon komórkowy, a także sms. Aby uzyskać dostęp do bankowości elektronicznej potrzebny jest specjalny token, za którego wydanie i roczne korzystanie należy zapłacić 36zł. Poprzednie banki oferowały dostęp do konta zupełnie za darmo. Jednak podobnie, jak w Idea Bank i FM Bank, przelewy i zlecenia stałe z Plus Konta Biznes są całkowicie darmowe (także do ZUS i US). Dodatkowo firma posiadająca konto w Volkswagen Banku ma dostęp do atrakcyjnej lokaty firmowej Lokata Plus Biznes.

Do wyboru, do koloru

Jak widać oferty poszczególnych banków nie różnią się specjalnie między sobą. Dlatego bez przeszkód możemy wybrać jakiekolwiek konto firmowe z trzech powyższych, a będziemy mieć pewność, że warunki nie odbiegają od tych w innych bankach, a my będziemy zadowoleni z usług banku.

Zobacz też: