Unijne pożyczki na rozwój firmy

pożyczka z unii, unia dla firmRozwój firmy to bardzo kosztowna sprawa. Potrzebne są nie tylko pieniądze na kupno towarów czy opłacenie pracowników – to również niezbędne opłacenie formalności. Jak rozwinąć swoją firmę?

Najpopularniejszym ostatnio sposobem są unijne pożyczki na rozwój firmy. Unia europejska oferuje wiele programów (między innymi innowacyjna gospodarka), dzięki którym można uzyskać fundusze na rozwinięcie swojej działalności gospodarczej. Może to być pomocne zarówno dla młodych firm jak i dla tych starszych – wszystko zależy od tego, w jakim programie będzie się brało udział.

Warunki pożyczek dla firm

Warunki, na których można dostać dofinansowanie są różne, w zależności od potrzeb i tego, pod jaki program chcemy zapisać naszą firmę. Unijne pożyczki na rozwój firmy różnią się zdecydowanie od tych, które przeznaczane są na rozpoczęcie działalności – te bowiem, mają charakter bezzwrotny. Nie ma szczególnie różnicy, jeśli chodzi o staż firmy – może to jedynie pomóc w wybraniu innego programu dotacyjnego.

Korzyści unijnej pożyczki dla firmy

Unijne pożyczki na rozwój firmy mogą przynieść bardzo wiele korzyści. Dzięki nim firma może wzbogacić się na wielu poziomach. Dotyczyć to może między innymi takich obszarów jak:

  • Zakup narządzi pracy i podniesienie ich wydajności – zakup nowych narzędzi pracy, które mogą usprawnić cały proces produkcyjny może pomóc nie tylko w szybszym stworzeni produktu, ale i w usprawnieniu pracy, przez i komforcie pracowników
  • Wprowadzenie innowacji w miejsce pracy – innowacje wpływają zarówno na zysk jak i na wizerunek – właśnie dlatego warto wprowadzać wszelkiego rodzaju nowości, które mogą zaowocować teraz lub w przyszłości.
  • Zatrudnienie pracowników i podniesienie standardu usług – odpowiedni pracownik oferujący kompetentną obsługę to zysk dla całej firmy. Inwestycja w rozwój firmy poprzez zatrudnienie pracowników to coś, co procentuje bardzo długo.
  • Dokształcenie obecnych pracowników – nie należy zapominać o tym, że nasz świat się zmienia. Jeśli chcemy być na czasie i stawać się konkurencją dla innych firm, powinniśmy zadbać o dokształcanie naszych pracowników.

Czytaj też: