Do jakiego banku po kredyt na budowę domu?

Masz już swoją działkę budowlaną i chcesz w końcu zabrać się za budowę domu? Jest tylko jeden szkopuł – brak potrzebnych środków. Gdzie udać się po kredyt na budowę domu? Za pomocą porównywarki Comperia.pl znaleźliśmy najlepszą ofertę kredytową na budowę domu.

kredyt na budowe domuZałożyliśmy, że kredytobiorca w wieku 35 lat posiada własną działkę, na której chce wybudować dom. Wartość nieruchomości będzie wynosiła 420 000zł, a kwota kredytu 200 000zł. Kredyt zostanie udzielony w PLN w stałych ratach miesięcznych na okres 30 lat.

Najlepszą ofertą okazał się db Kredyt Mieszkaniowy Deutsche Bank. To Kredyt z prowizją 0% w ofercie pakietowej.

Szczegóły oferty kredytu hipotecznego na budowę domu w Deutsche Banku

Dla podanej wartości kredytu, miesięczna rata wyniesie kredytobiorcę 1 213,28zł. Oprocentowanie rzeczywiste kredytu wynosi 6,3%. W ramach oferty „Prowizja 0%” podwyższono marżę kredytu w stosunku do marży standardowej obowiązującej w Deutsche Banku dla kredytów mieszkaniowych o 0,2 pkt. procentowego.

Koszt przyznania kredytu to 0zł za prowizję, polisę ubezpieczeniową i Ubezpieczenie Niskiego Wkładu Własnego. Kredytobiorca płaci jedynie 300zł za wycenę nieruchomości przez bank.

Oferta dostępna jest dla osób korzystających z konta db Life oraz z karty kredytowej Deutsche Banku. Warunkiem jest jednak utrzymywanie stałych wpływów na konto.

Istnieje możliwość otrzymania dodatkowej obniżki marży 0,30 pkt. proc. z tytułu przystąpienia i opłacania składek na produkt ubezpieczeniowy DB Inwestuj w Przyszłość.

W przypadku kredytów powyżej 80 000 PLN bądź równowartości tej kwoty w Euro klient w ramach promocji „Marża Idealna” przez okres 12 miesięcy nie opłaca marży.

Plusy i minusy

Dobrą stroną db Kredytu Mieszkaniowego jest przede wszystkim możliwość rozłożenia spłaty kredytu aż na 40 lat. Dla osób, które chcą płacić mniejsze raty jest to zdecydowane udogodnienie. Co więcej, najstarszy kredytobiorca chcący postawić dom z pomocą Deutsche Banku może mieć aż 70 lat!

Minusem kredytu w przypadku budowy domu systemem gospodarczym jest udział kapitału własnego, który powinien wynosić minimum 30% kosztów budowy. Jednak, jeśli działka, na której chcemy postawić dom jest naszą własnością, jej wartość może być wliczona jako kapitał własny.

Zobacz też:

Be Sociable, Share!