Lokata 100 – dniowa w Idea Banku

lokata na 100 dni idea bankCoraz więcej mówi się o oszczędzaniu, a pośród wielu możliwości właśnie lokaty zyskały największe zaufanie wśród klientów.

Właśnie dlatego stworzono bardzo szeroką ofertę produktów, które są odpowiednio dopasowane dla różnych osób. Zależnie od ich potrzeb dostosowuje się parametry lokat – zarówno, jeśli chodzi o czas założenia lokaty, kwoty minimalnej wpłaty, sposobów rozwiązania umowy, jak i oprocentowania czy możliwości założenia.

Popularność lokat bankowych wciąż rośnie. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej banków zwiększa swoją ofertę specjalizując ją i uszczególniając niektóre jej parametry. Na rynku dostępna jest m.in. Lokata 100-dniowa w Idea Banku.

Funkcjonowanie lokaty w Idea Banku

Lokata 100-dniowa w Idea Banku zakładana na trochę ponad trzy miesiące to świetne rozwiązanie zarówno dla dotychczasowych, jak i nowych klientów. Może być złożona przez każdego, a oprocentowanie wynosi 6,4%. Odsetki są kapitalizowane na koniec trwania lokaty. Minimalna kwota przy założeniu lokaty 100-dniowej w Idea Banku wynosi 1000 złotych, zaś maksymalna pełen milion.

W przypadku tej lokaty nie można uniknąć (tak jak w przypadku lokat antybelkowych) 19-procentowego podatku Belki. Ze względu na końcową kapitalizację odsetek, zerwanie umowy skutkuje ich utratą, dlatego należy rozważnie podjeść do wyboru i założenia lokaty. Najistotniejszym plusem lokaty 100-dniowej w Idea Banku jest to, że od osoby zakładającej lokatę nie wymaga się  bycia posiadaczem rachunku w Idea Banku.

Najważniejszą korzyścią tej lokaty jest z góry określony jej czas trwania, który w porównaniu z innymi produktami na rynku bankowym jest naprawdę mały. Jest to szczególnie ważne dla przedsiębiorców, którzy nie chcą lokować swoich funduszy na dłuższy czas.

Dodatkowym ułatwieniem może być również to, że lokatę można założyć przez Internet. Wiele przedsiębiorców i osób prywatnych nie ma czasu na to, by iść do banku i załatwić swoją sprawę czekając wcześniej w kolejce. Właśnie dlatego stworzono tego typu udogodnienie.

Czytaj też: