Załóż walutowe konto bankowe na wakacyjny wyjazd za granicę!

Wyjeżdżasz na wakacje i boisz się o własne pieniądze? Aby uniknąć przeliczeń walutowych za granicą, warto założyć konto walutowe. Pozwoli to na płacenie dokładnie tyle, ile wynosi rachunek.

konto walutowe na wakacjeBanki oferują nam coraz bardziej różnorodną gamę kont. Mamy do wyboru mnóstwo możliwości w różnych bankach, a wybieramy spośród takich typów kont jak: osobiste, oszczędnościowe czy walutowe. Konta osobiste i oszczędnościowe są nam wszystkim dobrze znane. Czym w takim razie jest konto walutowe?

Konto walutowe to konto, na którym dochodzi do przewalutowania złotówek na inną wybraną przez nas walutę. Kiedyś popularną walutą był dolar amerykański, gdyż przewalutowywanie było bardzo korzystne, jednak w chwili obecnej wartość każdej z walut może się zmienić diametralnie.

Konto walutowe jest dobrym rozwiązaniem, gdy planujemy wakacyjny wyjazd za granicę. Wtedy np. przy wypłacaniu pieniędzy z bankomatu nie dochodzi do przeliczeń walutowych, dzięki czemu nie wydamy więcej, niż powinniśmy.

Co jest istotne przy wyborze konta walutowego?

Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego konta walutowego, sprawdź różne możliwości. Za pomocą porównywarek  internetowych można znaleźć ofertę najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb. Wystarczy wpisać do porównywarki istotne dla nas parametry konta, a przed naszymi oczami pojawi się  lista kont rozpoczynająca się od najkorzystniejszej oferty.

Czasem jednak z pozoru atrakcyjna oferta może okazać się pewnego rodzaju oszustwem. Dlatego też, aby uniknąć rozczarowań, dokładnie przeczytaj warunki konta, takie jak opłaty za prowadzenie konta, wpłaty i wypłaty itp. Często atrakcyjne oferty są na końcu oznakowane gwiazdką. Wtedy należy zjechać na dół strony i doczytać drobnym drukiem o co tak naprawdę chodzi. Nierzadko, aby skorzystać z konkretnej oferty, należy mieć już inne konto w danym banku, albo je założyć. Ale czy warto?

Załóż konto walutowe i jedź za granicę

Gdy już znajdziesz odpowiednią dla ciebie ofertę, udaj się do banku w celu dopełnienia formalności. Jako właściciel konta walutowego możesz śmiało wyjechać za granicę bez obaw, że zostaniesz oszukany.

Czytaj też:

Be Sociable, Share!