Kredyty ekologiczne

Kredyty ekologiczne stają się coraz popularniejsze. To perspektywa rozwoju rozwiązań bazujących na odnawialnych źródłach energii.

kredyty ekologiczneW kredytach ekologicznych specjalizuje się Bank Ochrony Środowiska. Ma on w swojej ofercie kredytów proekologicznych aż 13 różnych kredytów.

BOŚ przygotowuje projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii, w której jest mowa o tzw. mikroźródłach. Według ekspertów krajowe inwestycje w zieloną energię sięgną nawet kilkuset miliardów PLN. BOŚ Bank chce odgrywać kluczową rolę i zdobyć pozycję lidera w tej dziedzinie, zwłaszcza, że wciąż rośnie zainteresowanie źródłami energii odnawialnej.

Propozycje kredytów ekologicznych

BOŚ Bank posiada 13 ofert kredytów ekologicznych. Pierwszym z nich jest Słoneczny EkoKredyt przeznaczony na zakup i montaż kolektorów słonecznych do podgrzewania wody. Decydując się na tą ofertę można uzyskać zwrot nawet 45% kosztów inwestycji z dotacji ze środków NFOSiGW.

Jeśli interesuje cię inwestycja w Odnawialne Źródła Energii, warto skorzystać z kredytu Dobra Energia. Jest ona przeznaczony na finansowanie przedsięwzięć z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Można go przeznaczyć np. na budowę biogazowni, farm wiatrowych, instalacji energetycznego wykorzystania biomasy oraz innych projektów z tego zakresu.

Dzięki Kredytom z dopłatami NFOSiGW można uzyskać dopłaty do oprocentowania kredytów bankowych na wskazane przez Narodowy Fundusz programy i przedsięwzięcia z zakresu ochrony środowiska.

BOŚ Bank oferuje także kredyty na urządzenia i wyroby służące ochronie środowiska, kredyty na realizację przedsięwzięć energooszczędnych, na zaopatrzenie wsi w wodę czy poprawę efektywności energetycznej w budynkach.

Istnieją także Kredyty w formule „trzeciej strony”. Przeznaczone są na przedsięwzięcia inwestycyjne, których celem jest uzyskanie oszczędności energii elektrycznej, cieplnej, zużycia wody lub z tytułu zmniejszenia opłat za gospodarcze korzystanie ze środowiska. Przedmiotem kredytowania może być również przedsięwzięcie służące składowaniu lub zagospodarowywaniu odpadów, oczyszczaniu ścieków lub uzdatnianiu wody.

Kredyt Termoluga to pomoc finansowa dla inwestorów realizujących przedsięwzięcia termomodernizacyjne, remontowe oraz remonty budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Można zaciągnąć również kredyt we współpracy z WFOSiGW. Oferta kredytowa jest w tym przypadku zróżnicowana w zależności od województwa, w którym realizowana jest inwestycja. Prócz tego BOŚ Bank oferuje także kredyt na realizację inwestycji przyjaznych środowisku oraz poprawę środowiska naturalnego w Polsce.

Szansa dla Ziemi

Zobowiązania stojące przed Polską narzucają rozważenie nowych, ekologicznych rozwiązań. Wzrost cen „czarnej energii” w najbliższych latach jest kolejnym powodem determinującym ekologiczny sposób myślenia. Odnawialne źródła energii to zarówno szanse na ekonomiczne rozwiązania, ale i na lepsze funkcjonowanie środowiska naturalnego.

Czytaj też:

Be Sociable, Share!