„Poczucie bezpieczeństwa i płynności” czyli kredyt obrotowy w Kredyt Banku

Kredyt Bank, który zaczynał w Polsce działalność jako jeden z pierwszych banków prywatnych, od 2011r. przejęty przez grupę Santander, nie pozostaje obojętny na zapotrzebowanie na kredyty obrotowe.

Coraz bardziej rozpoznawalna staje się oferta kredytu obrotowego opatrzona hasłami: poczucie bezpieczeństwa, płynności, wygoda, które niezwykle trafiają do kredytobiorców.

kredyt obrotowy kredyt bank

Kto jest adresatem oferty Kredyt Banku kredytów obrotowych i na jakich warunkach?

Oferta ta jest szczególnie adresowana do małych i średnich przedsiębiorstw, dużych przedsiębiorstw i korporacji. Kredyt Bank, podobnie jak większość innych banków, również proponuje dwie wersje kredytu obrotowego: nieodnawialną i odnawialną.

Ta pierwsza jest przeznaczona dla sfinansowania określonej transakcji. Wypłata takiego kredytu implikuje zmniejszenie wysokości kredytów na jakie może się zadłużać dany klient, w przyszłości o kwotę dokonanej wpłaty. Przy czym spłata kredytu nie powoduje odnowienia kwoty kredytu.

Przy natomiast kredycie obrotowym odnawialnym, pobieranym dla sfinansowania wielu transakcji, ograniczeń tego typu już nie ma. Tutaj klient, jeśli spłaci tylko całość czy część kredytu, to jego limit zostanie odnowiony o kwotę spłaconą, a co więcej taki limit może być wielokrotnie przez kredytobiorcę wykorzystywany.

Czy warto korzystać z kredytu obrotowego w Kredyt Banku?

Sam kredyt obrotowy, co do zasady, jest produktem bankowym niezwykle sprzyjającym przedsiębiorcom. Oprócz tego, że jest bardzo ważnym źródłem środków finansowych na pokrycie bieżących potrzeb, w przypadku oferty Kredyt Banku, tych plusów jest znacznie więcej. Przede wszystkim określone są bardzo jasno zasady i warunki tzw. „obrotówki”, aż dwie opcje wyboru tego kredytu, a co więcej elastyczność w wyborze formy zabezpieczenia (otwartość Kredyt Banku na dopasowanie tej formy do sytuacji klienta).

Warto jednak do nawet najlepszej oferty podejść ze sporym dystansem. Zwłaszcza, jeśli pozyskane środki chcemy inwestować w modernizację firmy czy powiększenie jej zysków. Wówczas musimy mieć na uwadze jak długo trwa np. bessa w branży gdzie działamy, to bowiem determinuje najważniejszy wybór – czy w ogóle powinniśmy korzystać z kredytu obrotowego.

Czytaj też: