Gdzie warto założyć konto osobiste? – ranking kont osobistych czerwiec 2012

W czasach, kiedy coraz więcej Polaków decyduje się odesłać tradycyjne formy płatności i rozliczenia do lamusa na rzecz bankowości internetowej czy bezgotówkowej, kiedy rośnie ilość wydawanych kart płatniczych, warto posunąć się o krok dalej i dowiedzieć się, gdzie najkorzystniej założyć konto osobiste.

porównanie kont osobistych czerwiec 2012Jakiego poszukujemy konta osobistego?

By znaleźć najlepszą ofertę konta osobistego warto najpierw ustalić, czego tak naprawdę poszukujemy. Przede wszystkim pod hasłem konto osobiste mamy na myśli wyłącznie konta dla osób indywidualnych (bez przeznaczenia firmowego) z usługą bankowości internetowej. W zestawieniu interesują nas wyłącznie oferty docelowe, stąd promocji chwilowych w ogóle nie bierzemy pod uwagę. W rankingu nie uwzględniamy także uniwersalnych usług, które we wszystkich bankach są bezpłatne, czyli przelewy wewnątrz banku czy wypłata z bankomatów takiej jednostki. Pod uwagę natomiast szczególnie bierzemy koszty, jakie musimy ponieść w związku z posiadaniem takiego konta.

„Dobre konto”, „Konto Osobiste Plus”,„Ekstrakonto Plus” w czołówce najlepszych ofert kont osobistych

W określone przez nas wymogi najlepiej wpisują się oferty Banku Millennium „Dobre konto”, Banku BGŻ „Konto Osobiste Plus” czy „Ekstrakonto Plus” w Kredyt Banku. Oferty te są intratne ze względu na bardzo niskie koszty prowadzenia konta osobistego, czyli determinantę tak naprawdę najważniejszą dla klienta.

U zwycięzcy rankingu takich kredytów z czerwca 2012 roku – Banku Millennium takie koszty są zerowe, przy czym przychody, zyski są szacowane na poziomie po 280 zł. Jest to ewenement na tle polskiego sektora bankowego. Istnieją bowiem takie oferty (zerowe koszty), ale tylko w sytuacji, gdy poziom przychodów i zysków także jest zerowy (Bank Pekao SA –„Eurokonto Mobilne”, PKO BP – „PKO Konto dla młodych” czy BOŚ Bank – „E-konto”). Równie korzystna jest oferta dwóch pozostałych zwycięzców rankingu – Banku BGŻ i Kredyt Banku. W tym pierwszym koszty są również stosunkowo niewielkie 60 zł, zaś w Kredyt Banku są zerowe (przy poziomie zysków, przychodów po 140 zł).

Unikajmy „Konto za zero”,”ePlan” i oferty „I konto” w Credit Agricole

Zdecydowanie najgorzej, na tle ofert różnych banków, wypadła propozycja konta osobistego „Konto za zero” w PKO Banku Polskim, gdzie koszty prowadzenia rachunku to aż 72 zł, natomiast zyski są ujemne -72zł. Równie nieprzekonywujące dane finansowo – ekonomiczne generuje oferta Credit Agricole czy „ePlan” w Banku BGŻ.

Analiza powyższych ofert kont osobistych pokazuje, jak bardzo zróżnicowane są oferty kont osobistych w naszym sektorze bankowym. Z drugiej jednak strony motywuje to, do dużej asertywności wobec reklam i propozycji banków. Często bowiem zachęcające hasła w w reklamach, nie do końca odzwierciedlają faktycznych kosztów prowadzenia konta bankowego. Próbuje się również przekonać klienta ofertą usług, która we wszelakich innych jednostkach również ma nieodpłatne (np. darmowe przelewy wewnętrzne).

Czytaj też:

Banki – konto osobiste:

Be Sociable, Share!