Niższe rachunki dzięki Alior Bank – nowa oferta banku

Alior Bank wprowadził nowe, rewolucjonizujące rozwiązanie, jakiego nie oferuje żaden inny bank w Polsce. Teraz każdy klient Alior Banku może obniżyć wysokość comiesięcznych rachunków za energię elektryczną, telefon, Internet i ubezpieczenia nawet o 10%.

niższe rachunki dzięki alior bankowiAlior Bank dokonał analizy struktury płatności kilkuset tysięcy gospodarstw domowych w całej Polsce na podstawie ponad 10 milionów rachunków opłaconych w Alior Banku. Dane uzyskane przez bank mówią, że średnie opłaty za podstawowe usługi mogą się znacząco różnić w zależności od województwa.

Formalności

Na stronie Internetowej Alior Banku można przeczytać: „Dzięki wynegocjowaniu specjalnych ofert u czołowych dostawców świadczeń takich jak energia elektryczna, telefon, Internet, telewizja czy ubezpieczenia, Alior Bank daje wszystkim możliwość zaoszczędzenia na stałych rachunkach minimum 10%.  W skali roku pozwala to zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, co jest szczególnie istotne w sytuacji rosnących kosztów życia Polaków.”

Oferta wydaje się być bardzo kusząca i wyjątkowo atrakcyjna. Jakie jednak czekają nas formalności z nią związane? Aby skorzystać z oferty należy udać się do placówki Alior Banku lub Alior Bank Express w celu rozmowy z doradcą oraz zarejestrowaniu się w systemie banku.

Kolejno na ekranie dotykowym wyświetlą się osoby o zbliżonym profilu klienta, dzięki czemu klient będzie mógł sprawdzić ile za podobne rachunki płacą inni. Wysokość płatności klienta zostanie przeanalizowana i bank przedstawi mu najkorzystniejszą ofertę wraz z propozycją zmiany dostawcy usługi. Wszystkie formalności związane z ewentualną zmianą dostawcy usługi załatwia za klienta Alior Bank.

Przykład

Alior Bank przedstawia jak w praktyce będzie wyglądać usługa: klient płaci łącznie 1 000 zł, a wyliczona oszczędność dzięki skorzystaniu z usługi wynosi 46 zł (4,6%). Wówczas Alior Bank wypłaci klientowi miesięczną premię w wysokości 54 zł (brakujące 5,4%). Warunkiem skorzystania z gwarancji i wypłacania premii jest opłacanie należności z tytułu nowych umów za pośrednictwem rachunku w Alior Banku.

Czytaj też: