Getin Bank i MultiBank wspierają średniozamożnych kierowców – analiza najkorzystniejszych kredytów na samochody używane

Kredyt samochodowy, szczególnie na zakup samochodów używanych dla wielu jest jedyną szansą spełnienia marzenia o posiadaniu własnego auta. Choć obecnie coraz więcej tradycyjnych banków, jak i tzw. banków samochodowych jest otwartych na jego udzielenie, oferty znacznie zróżnicowane i nie lada wyzwaniem może okazać się wybór tego najtańszego.

Najtańsze kredyty na samockredyt na autohody używane w Getin Banku, MultiBanku i BNP Paribas Bank Polska

Poszukując najtańszego kredytu na samochód używany, warto przyjąć pewne założenia. Mianowicie interesująca nas kwota kredytu to 15 000 zł, za które chcemy nabyć auto o wartości około 30 000 zł. Najbardziej preferowany okres spłaty to 5 lat, zaś rata miesięczna kredytu około 400 zł. Potencjalny kredytobiorca posiada dobrą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, jest osobą młodą (30 lat), członkiem czteroosobowej rodziny z wpływami 4500 zł netto, której koszty utrzymania to szacunkowo 2400 zł.

To właśnie stawiając takie wymogi, portal www.totalmoney.pl w maju 2012 roku zwrócił się do banków z prośbą, o przedstawienie warunków swoich ofert kredytów dla takich preferencji klienta.

Zdecydowanie najkorzystniejsze okazały się oferty Getin Banku, MultiBanku i BNP Paribas. Dlaczego? Otóż to właśnie Ci kredytodawcy oszacowali najtańsze dla klienta całkowite koszty takiego zadłużenia.

W Getin Banku całkowity koszt kredytu samochodowego wynosi 3696,73 zł, w MultiBanku 4198, 02 zł, a w BNP Paribas 4224,93 zł. Wszystkie trzy banki w pełni wpisały się także swoją ofertą w stosunkowo niską miesięczną ratę (310-320 zł), jak również wymagają nieznacznej prowizji. W Getin Banku, co jest ewenementem na tle polskiego sektora bankowego, wysokość takiej prowizji jest zerowa. U dwóch pozostałych liderów rankingu także stosunkowo niewielka 2-3%.

mBank, Raiffeisen Bank Polska i Credit Agricole Bank Polska nie oszczędzają kierowców

Na tle powyższych jakże intratnych ofert znacznie gorzej wypadały inne banki, działające na naszym rynku kredytowym. Zdecydowanie najdroższą ofertę kredytową przedstawił mBank, powszechnie znany jako pierwszy w Polsce, całkowicie wirtualny bank detaliczny. Korzystając z jego pomocy, nasz potencjalny klient musiałby ponieść aż 6215,64 zł kosztów całkowitych takiego kredytu, czyli aż o 2518,91 zł więcej niż gdyby skorzystał z oferty lidera rankingu – Getin Banku. Podobnie wysokie koszty wiążą się z pobraniem kredytu na auto w Credit Agricole (5315,69 zł) czy Raiffeisen Banku (5653,20 zł).

Takie zróżnicowanie całkowitych kosztów kredytu na samochód używany, jakie musi ponieść potencjalny kredytobiorca, zmusza do ogromnej ostrożności przy wyborze tego typu oferty kredytowej. W odpowiedzi na to, wartym użycia narzędziem jest symulator internetowy, umożliwiający porównanie warunków oraz kosztów takiego kredytu, a także skorzystanie z usług profesjonalnych doradców, którzy w sposób kompetentny pomogą nam przeanalizować takie oferty.

Czytaj też:

Bank – kredyt samochodowy: