Czy warto przeprowadzać inwestycje przy wsparciu Alior Banku? – czyli analiza oferty kredytu inwestycyjnego

 Alior Bank, plasujący się na drugim miejscu, po AIG Banku wśród banków o kapitale zagranicznym, działających na polskim rynku, w swojej bogatej ofercie posiada m.in. kredyt inwestycyjny.

Jak przekonuje Bank kredyt inwestycyjny jest bardzo użytecznym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, bez względu czy planują mniejszą czy na większą skalę inwestycję.

Liczne możliwości, elastyczność wobec klienta i przejrzystość w Alior Banku

Analiza oferty kredytu inwestycyjnego dla firm rzeczywiścikredyt inwestycyjny w alior bankue pokazuje, że jest to rozwiązanie bardzo przyjaźnie nastawione do przedsiębiorców. Przede wszystkim, kredyt ten daje możliwość uzyskania kapitału na aż 80% inwestycji lub do 400 000 zł, w przypadku procedury bez prognoz i biznesplanu.

Okres kredytowania także jest stosunkowo długi (nawet do 20 lat) z możliwością karencji w spłacie długu, a do tego liczne ułatwienia dla kredytobiorcy. Same już warunki kredytu są elastyczne i dostosowywane do indywidualnego charakteru inwestycji, m.in. istnieje możliwość zabezpieczenia spłaty kredytu na przedmiocie realizowanej inwestycji.

Szeroki koszyk działań, na jakie Alior Bank udziela tego kredytu

Warto podkreślić, że Alior Bank dopuszcza bardzo różnorodne cele, na jakie jest w stanie udzielić przedsiębiorcom kredytu inwestycyjnego, od standardowych celów, jak zakup nowych maszyn, środków transportu czy oprogramowania po remont pomieszczeń, środków trwałych, wykup leasingu i mniej uniwersalne.

Tym samym Alior Bank jest skłonny udzielić tego kredytu klientom na spłatę kredytu udzielonego w innym banku, ale na realizację powyższych (podstawowych) celów. Również nie widzi przeszkód, by za tak pozyskane środki, kredytobiorca refinansował poniesione koszty do 1 roku od daty wystawienia faktury zakupu np. maszyn czy oprogramowania. Jak przekonują zaś doradcy, ze środków tych można wreszcie realizować cele szeroko związane z podniesieniem wartości przedsiębiorstwa czy wzrostem jego konkurencyjności na rynku.

Alior Bank, w którym dominującym podmiotem jest obecnie włoska grupa Carlo Tassara, bardzo profesjonalnie podszedł do udzielenia wsparcia dla klienta biznesowego. Jego oferta jest bardzo spójna, zanim jednak zdecydujemy się na nią, trzeba dokonać wnikliwej analizy, bowiem w rankingach tego typu kredytów Alior Bank nie zawsze plasuje się w czołówce, to zaś może sugerować, że nie dla każdego potencjalnego inwestora ta forma kredytu jest najbardziej optymalna.

 Czytaj też: