Kredyt obrotowy Getin Bank

Kredyt obrotowy służy do finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstwa. Jego środki można przeznaczyć na zakup towarów oraz surowców, na opłatę faktur czy też innych należności. Większość banków oferuje tego typu kredyty. Tym razem przedstawimy warunki kredytu obrotowego udzielanego przez Getin Bank.

kredyt obrotowy w getin bankuO kredyt obrotowy w Getin Banku może się ubiegać osoba fizyczna będąca właścicielem działalności gospodarczej (w tym rolnicy, właściciele spółki osobowej lub spółki prawa handlowego), a także osoby wykonujące wolny zawód (lekarze każdej specjalności, prawnicy, biegli rewidenci, architekci, rzecznicy patentowi, rzeczoznawcy oraz tłumacze przysięgli).

Przeznaczenie kredytu

Kredyt obrotowy można przeznaczyć na zakup surowców, materiałów lub towarów, a także na wszelkie potrzeby związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Za jego pomocą można również refinansować swoje zadłużenia w innym banku lub finansować należności z tytułu wykonania roboty, usługi czy dostawy.

Charakterystyka kredytu inwestycyjnego

Kredyt obrotowy w Getin Banku udzielany jest w polskich złotówkach. Istnieje możliwość zmniejszenia kosztów kredytu poprzez dofinansowanie z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Podczas zaciągania kredytu do 1 mln PLN bank nie wymaga zabezpieczenia rzeczowego. Bank nie pobiera opłat za rozpatrzenie wniosku.

Decyzję kredytową kredytobiorca uzyska w przeciągu 24 godzin od momentu złożenia stosownego wniosku w banku, a na jego spłatę będzie miał 2 lata. Jest to dobry warunek biorąc pod uwagę fakt, że kredyty obrotowe zazwyczaj należy spłacić w przeciągu roku. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku kredyt zostanie uruchomiony na rachunku kredytowym, bądź na bieżącym rachunku firmy. Kredyt spłaca się w równych ratach rozłożonych na cały okres kredytowania.

Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że kwota kapitału może wynosić maksymalnie jednokrotność średniomiesięcznych przychodów przedsiębiorstwa.

Bank oferuje możliwość uzyskania pożyczki w wysokości 100 000 PLN bez zabezpieczenia na okres 12 miesięcy, jednak uprzednio trzeba spełnić odpowiednie kryteria ustalone przez Getin Bank. Bank ustalił 3 warunki: minimum roczna pozytywna współpraca firmy z Getin Bankiem, działalność musi być prowadzona przynajmniej przez okres 2 lat, a właściciel firmy musi posiadać wolny od obciążeń majątek, którego minimalna wartość odzwierciedla kwotę kredytu.

Jak uzyskać kredyt inwestycyjny w Getin Banku?

Aby uzyskać kredyt obrotowy należy skontaktować się z doradcą Getin Banku poprzez infolinie (Tel. 32 604 30 70 lub 197 97), bądź poprzez formularz dostępny na stronie internetowej banku. Następnie doradca umówi się z potencjalnym kredytobiorcą w placówce banku lub w dowolnym innym miejscu zasugerowanym przez klienta. Podczas spotkania doradca przedstawi szczegóły oferty takie, jak wartość kredytu czy wysokość rat oraz wskaże niezbędne dokumenty potrzebne do zawarcia umowy kredytowej. Kolejno należy złożyć bezpłatny wniosek kredytowy w banku i poczekać 24h na jego rozpatrzenie.

Czytaj też: