Nowa oferta lokat w PKO BP

Bank PKO BP wprowadził do swojej oferty dwie nowe lokaty: Parzystą i Nieparzystą. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Przeczytaj artykuł.

lokata parzysta i nieparzystaLokata Nieparzysta jest lokatą 9-miesięczną, Parzysta natomiast 12-miesięczną. Obie lokaty podzielone są na trzy okresy: Nieparzysta na 1+3+5, a Parzysta na 2+4+6 miesięcy. Na lokacie można uzyskać maksymalnie 5,2% w skali roku. Oprocentowanie różni się w zależności od okresu i kwoty lokaty, i jak to bywa w przypadku PKO, nie robi wrażenia.

Przez okres trwania lokat bank nie zezwala na dopłacanie środków. Jeśli posiadacz zdecyduje się na likwidację lokaty po pierwszym okresie, otrzyma kwotę depozytu bez odsetek.

Lokata Parzysta w PKO BP

Lokata Parzysta to depozyt na czas 12 miesięcy podzielony na trzy okresy: 2+4+6. Oznacza to, że po 2 miesiącach, to uzyskamy 3,7% od kwoty, którą oddaliśmy w depozyt (do 19 999,99zł), 3,9% (od 20 000,00zł do 49 999,99zł) lub 4,1% (od 50 000,00zł). Po kolejnych 4 miesiącach oprocentowanie będzie wynosiło 4,2% i kolejno 4,4 i 4,6%. Najwięcej jednak zaoszczędzimy, gdy dotrwamy do końca umowy, czyli oddamy środki w depozyt na 12 miesięcy. Wtedy oprocentowanie wyniesie kolejno 4,7%, 5% i 5,2%.  

Oprocentowanie lokaty jest stałe podczas okresu umowy. Lokatę można zakończyć w każdym momencie po upływie pierwszych 2 miesięcy.

Lokata Nieparzysta w PKO BP

Lokata Nieparzysta działa na takich samych zasadach, jak Lokata Parzysta. Różnicą jest okres jej trwania – otwieramy ją na 9 miesięcy. Różni się ona jednak wysokością ostatecznego zysku, ze względu na krótszy okres umowy. Po upływie pierwszego miesiąca uzyskamy 3,5% i kolejno 3,7% i 3,9%. Po kolejnych 3 miesiącach wysokość oprocentowania wyniesie 4%, 4,2% i 4,4%. Natomiast jeśli dotrwamy do końca umowy, zyskamy 4,5%, 4,7% lub 5% w zależności od wartości depozytu.

Podobnie jak w przypadku Lokaty Parzystej, lokatę można zakończyć w każdym momencie po upływie 1 miesiąca. Aby otworzyć lokatę należy wypełnić odpowiedni wniosek i (w przypadku obu lokat) wpłacić minimum 1000zł.

Korzyści lokat w PKO BP

Korzyścią posiadania lokat w PKO BP jest z pewnością stałe oprocentowanie całego okresu depozytu oraz fakt, że nasze środki możemy wypłacić w każdym momencie po upływie pierwszego okresu. Dodatkowo, bank nie pobiera żadnych opłat za otwarcie, prowadzenie oraz likwidację lokaty. W trakcie okresu kredytowania można również wypłacać środki, jednak na jej koncie nie może zostać mniej, niż 1000zł.

Czytaj też: