Pozytywne strony leasingu dla firm

leasing dla firmLeasing w Polsce staje się coraz bardziej popularny. Jakie są przyczyny jego popularności?

Wykorzystaj leasing!

Leasing polega na wynajmie danego przedmiotu oraz jego użytkowaniu w zamian za usługi bądź gratyfikację finansową rozłożoną na raty leasingowe. Leasingodawca i leasingobiorca zawierają umowę, w której określają obowiązki względem siebie nawzajem. Przez lata wykorzystywania tego sposobu na polskim rynku wykształciło się wiele rodzajów umowy leasingowej. Najczęściej jest ona wykorzystywana przez firmy, które chciałyby się rozwijać, ale nie posiadają środków finansowych niezbędnych do zakupu dóbr.

Leasing dla firm to świetny sposób na pominięcie trudnych formalności które mogą przeszkadzać. Przede wszystkim leasing dla firm to sposób wynajmu samochodów, przez co wszelkie najważniejsze świadczenia pokrywa firma, która posiada samochody na własność. Oczywiście kwestie ubezpieczenia i użytkowania muszą być zabezpieczone, jednak leasing dla firm zostawia, co do tego dość konkretną dowolność.

Zalety leasingu

Najpopularniejsze jeśli chodzi o leasing jest wynajmowanie samochodów. Firmy które chcą posiadać własną flotę mogą rozwinąć ją właśnie dzięki leasingowi.

Jeśli pomiędzy udostępniającym samochody, a firmą która ma nimi dysponować, jest firma leasingowa możliwe są jeszcze dodatkowe ułatwienia. Jest to szczególnie przydatne przy firmach, które potrzebują specjalizacji usług.

Najważniejszym pozytywem w korzystaniu z leasingu dla firm jest małe wykorzystanie własnych środków finansowych – w porównaniu z zakupem danych dóbr. Do tego każda firma ma szansę rozliczenia podatku VAT, co wraz z połączeniem ułatwień podatkowych rozszerza możliwości leasingobiorcy.

Leasing jest niezwykłą konkurencją formą finansowania w porównaniu do kredytu samochodowego, gdyż ten o wiele trudniej dostać. Dodatkowo raty nie są zmienne, dlatego pozwala to na korzystne planowanie inwestycji. Kredyt i inne sposoby finansowania nie dają tego komfortu. Warto więc sprawdzić wcześniej, co będzie dla naszej firmy najbardziej korzystne.

Zobacz też: