Lataj tanio dzięki karcie kredytowej

lataj tanio dzięki karcie kredytowejLecąc w podróż liniami lotniczymi Wizz Air, Ryanair oraz LOT możesz zaoszczędzić dzięki korzystaniu z karty kredytowej. Wystarczy zapłacić za przelot specjalną, wybraną przez linie, kartą kredytową, a możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na locie kilkuosobowej rodziny.

W związku z tym, że wielkimi krokami nadchodzą wakacje, a wielu z nas wybiera się w podróż za granicę, linie lotnicze przygotowały ciekawą ofertą. Wiadomo, że każdy chciałby na super wakacje i przyjemny lot samolotem wydać jak najmniej. Teraz jest to możliwe, dlatego zanim zarezerwujesz lot, sprawdź dobrze czy można obniżyć jego cenę.

Wizz Air

Jeśli wybierasz się na wakacje i planujesz wybrać lot linii Wizz Air, teraz możesz skorzystać z super oferty. Za każdy lot należy uiścić opłatę administracyjną regulowaną przez daną linię lotniczą. W przypadku Wizz Air wynosi ona aż 36zł na jednego pasażera. Jeśli jednak skorzystasz z kart Maestro, zapłacisz 9zł mniej, czyli 27zł, a przelewem już tylko 18zł. Jest różnica? Owszem.

Jednak Wizz Air posiada jeszcze lepszą promocję dla swoich klientów. Teraz dokonując płatności za lot kartą Citibank Wizz Air nie zapłacisz ani grosza za opłatę administracyjną. Zainteresowany?

Karta Citibank Wizz Air ma jeszcze inną zaletę. Dokonując za jej pomocą płatności bezgotówkowej podczas zakupów w sklepach otrzymujesz specjalne punkty. Za każde wydane 5zł otrzymujesz 1 punkt, w przypadku zakupów w sklepach i 2 punkty, jeśli wydasz pieniądze na stronie internetowej www.wizzair.com.

Wizz Air premiuje również pierwszą dokonaną transakcję bezgotówkową przyznając jej posiadaczowi aż 1000 punktów powitalnych. Na pewno zastanawiają się Państwo w jakim celu zbierać punkty za pomocą karty kredytowej? Każde 10 punktów, które uzbieramy, obniża cenę biletu lotniczego o 1zł, co oznacza, że po otrzymaniu 1000 punktów za pierwsze zakupy, możemy obniżyć cenę lotu o 100zł! Sam koszt prowadzenia karty wynosi 8zł miesięcznie.

Ryanair

Ryanair również posiada specjalną ofertę dla swoich klientów. Opłata administracyjna za lot wynosi 6 euro za osobę. Jednak korzystając z karty pre-paid Mastercard nie będziesz musiał zapłacić zupełnie nic. Kartę możesz wyrobić udając się do BZ WBK, Banku Pekao lub BNP Paribas. Opłata za wydanie karty wynosi 25zł, jednak koszt ten zwraca się po dokonaniu płatności już za jeden przelot dla jednej osoby.

LOT

Wolisz podróżować z LOT-em? Nie martw się, Polskie Linie Lotnicze również mają ofertę podobną do swoich poprzedników. Jeśli posiadasz dowolną kartę kredytową Multibanku lub mBanku, możesz obniżyć cenę lotu o 20%. Jednak z oferty tej można skorzystać jednorazowo, a opust jest odliczany od ceny samego biletu. Klient otrzymuje kupon promocyjny, z którego może skorzystać jedynie do końca czerwca bieżącego roku.

Jeśli chcesz polecieć za granicę nieco później, za pomocą karty kredytowej Citibank LOT możesz obniżyć cenę biletu o kilka procent. Jeśli posiadasz kartę Silver lub Gold, zniżka wyniesie 3%, natomiast posiadacze kart Platinum mogą obniżyć cenę biletu o 5%. Zniżka ta nie jest zbyt wysoka, a oferta ta obowiązuje jedynie do końca czerwca.

Karta Citibank Lot ma podobną funkcję jak karta Citibank Wizz Air. Robiąc zakupy za jej pomocą otrzymujesz tzw. mile w programie lojalnościowym Miles & More. W zależności od tego, jaką kartę posiadamy, na powitanie otrzymamy od 1000 do 3000 mil. W przypadku późniejszych zakupów otrzymamy 1 punkt wydając 5zł za pomocą karty Silver lub Gold lub 4zł w przypadku karty Platinum. Uzbierane mile można wymienić na loty, wypożyczenie samochodu lub pobyty w hotelach.

Czytaj też: