Z Raiffeisen bankiem marzenie o własnym samochodzie coraz realniejsze!

Raiffeisen Bank w ostatnim czasie kojarzony z Pol-bankiem, którego 70% akcji wykupił, nie ogranicza swoich działań jedynie do ekspansji w sektorze bankowym, równocześnie ubogaca swoją ofertę produktów bankowych.  Najlepszym zaś tego przykładem jest bardzo intratna oferta kredytu samochodowego.

Kredyt na kupno samochodu w Raiffeisen Banku

Czy oferta kredytu samochodowego w Raiffeisen Banku rzeczywiście jest warta uwagi?

Oferta ta przede wszystkim jest bardzo szeroka i skierowana do zróżnicowanych grup klientów, kredyt udzielany jest bowiem na zakup dowolnego samochodu zarówno nowego jak i używanego  o łącznej masie do 3,5 tony. Kwota finansowana maksymalna to 750 000 zł, przy elastycznym okresie kredytowania od 12 nawet do 84 miesięcy. Dla wielu konsumentów wartym wreszcie uwagi rozwiązaniem w tej ofercie może być bardzo prowizoryczna forma zabezpieczenia (przewłaszczenie wraz z cesją polisy ubezpieczeniowej). Ponadto bank dopuszcza również możliwość wcześniejszej spłaty kredytu, a nawet zaciągnięcie go na potrzeby spłacenia kredytu, który potencjalny kredytobiorca zaciągnął wcześniej na potrzeby kupna auta w innym banku.

Trzeba być wypłacalnym i mieć dochód

Analizując warunki kredytu samochodowego w Raiffeisen Banku warto dokładnie przyjrzeć się ogólnym wymogom kredytowania, jakie stawia ten podmiot wobec potencjalnych kredytobiorców. Przede wszystkim nacisk jest kładziony na brak strat w poprzednim okresie obrachunkowym, a przychód powinien być nie mniejszy niż 150 000 zł. Zwraca się także uwagę na terminowość klienta, a więc czy nie zalega z różnymi płatnościami, prawidłowo obsługuje rachunek bieżący oraz czy nie ma niedozwolonego salda debetowego.

Oferta Raiffeisen Banku jest warta przemyślenia dla tych, którzy planują zakup samochodu, a nie posiadają wystarczających środków własnych.  Może być wreszcie korzystnym rozwiązaniem dla osób, które już mają taką inwestycję za sobą i np. obecnie poszukują środków na spłacenie wcześniej i gdzie indziej zaciągniętego kredytu na auto.

Czytaj też: