Najkorzystniejsze kredyty hipoteczne bez wkładu własnego!

Dla wielu znalezienie optymalnego kredytu hipotecznego bez wkładu własnego okazuje się nie lada dokonaniem. Szczególnie skomplikowane jest analizowanie zdolności kredytowej. Nie wszystkie oferty dopuszczają wreszcie tzw. „wakacje kredytowej” , co okazuje się ważnym elementem przy kredycie długoterminowym. W świetle takich realiów warto więc przeanalizować najkorzystniejsze oferty tego typu kredytów.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

Oferta promocyjna Raiffeisen Banku najkorzystniejsza

Naprzeciw potrzebom kredytobiorców poszukujących kredytu hipotecznego wyszedł portal comperia.pl dokonując systematycznej oceny i zestawienia najlepszych na chwilę obecną tego typu kredytów, które oferują banki działające w ramach naszego sektora bankowego. To właśnie według takich porównań oferta promocyjna Raiffeisen Banku jest szczególnie intratna dla przyszłych dłużników. Przede wszystkim podmiot ten udziela takiego kredytu nie pobierając żadnych prowizji, co automatycznie znacznie obniża koszty całkowite dla klienta.

Oprocentowanie rzeczywiste również kształtuje się na stosunkowo niewielkim poziomie 7,93% czyli jest nieznacznie większe od średniego, jakiego wymagają inne banki. Jedynie wysokość miesięcznej raty 2114 zł jest stosunkowo wysoka (większość banków maksymalnie szacuje w swojej ofercie ratę miesięczną na maksymalnie 1950-2000 zł). Ponadto bank udziela takiego kredytu wartością na poziomie maksymalnie 100% nieruchomości, proponując klientom najczęściej maksymalnie 30 letni okres kredytowania. Warto jednak zwrócić uwagę, że bank dopuszcza negocjacje pewnych warunków już indywidualnie z danym klientem w myśl zasady, że kredyt hipoteczny jest „na miarę”.

Nordea Bank, Bank Pekao SA, Bank BGŻ, Bank Polski a kredyt hipoteczny

Choć wszystkie banki tak naprawdę zastrzegają sobie w ofercie tego typu produktu bankowego, możliwość indywidualnego negocjowania pewnych ustaleń warto jeszcze wskazać kilka innych banków, które również przedstawiają swoją ofertę na bardzo korzystnych warunkach. Są to : Nordea Bank, Bank Pekao SA, Bank BGŻ,  PKO BP. Również one dopuszczają stosunkowo długi okres spłaty, oprocentowanie rzeczywiste nawet na mniejszym poziomie niż Raiffeisen Bank (najczęściej 6,5-7,5%), ale w większości oczekują dodatkowych i wysokich prowizji  około 4%, co najbardziej determinuje, iż są mniej optymalną ofertą dla potencjalnego klienta w odniesieniu do propozycji Raiffeisen Banku.

Analiza całkowitych kosztów zaciągnięcia kredytu dla klienta ze szczególnym naciskiem na wysokość wymaganych prowizji z tego tytułu dla banków, pokazuje, że rzeczywiście Raiffeisen Bank w ramach swojej promocyjnej oferty proponuje bardzo korzystne warunki kredytu hipotecznego w odniesieniu do innych produktów bankowych tego typu, jakie pojawiają się w polskim sektorze bankowym.

Czytaj też:

Be Sociable, Share!