Sprawdź opłaty na Twoim koncie osobistym!

opłaty za konto osobisteKonto osobiste posiada dziś większość Polaków. Różnorodność w ofertach banków pozwala na to, by każdy z nas mógł wybrać właśnie to, co jest dla niego najbardziej korzystne. W przypadku tego typu usługi ważne są dla nas szczególnie opłaty na koncie osobistym.

Po otwarciu rachunku w danym banku, opłaty na koncie osobistym są najczęściej mniejsze – w ramach promocji ogranicza się koszty dotyczące utrzymania konta oraz wykorzystywania karty płatniczej. Czasowe oferty udostępniają również specjalne promocje na opłaty dotyczące transakcji – na przykład internetowych.

Regularne sprawdzanie

W związku ze zmianami na rynku finansowych oraz z modyfikacjami samej oferty banku również opłaty na koncie osobistym ulegają zmianie. Warto sprawdzać jak kształtuje się pełen cennik opłat i prowizji dotyczący naszego konta. Bank może nam wysłać powiadomienie o zmianach w cenniku i poprosić o ich zatwierdzenie. Czasem informacja po prostu jest publikowana na stronie internetowej jako publiczna, jednak nie otrzymujemy do niej dostępu na drodze prywatnej pomiędzy nami a bankiem. Opłaty na koncie osobistym warto więc sprawdzać cyklicznie i regularnie, tak by nic nas nie zaskoczyło.

Gdzie uzyskać informacje?

Najbardziej powszechnym miejscem, w którym można uzyskać informacje na temat opłat na koncie osobistym jest autoryzowana i oficjalna witryna banku. Nie warto zagłębiać się w zestawienia na portalach zewnętrznych – nigdy nie mamy bowiem gwarancji, że opłaty te są wciąż aktualne czy prawidłowe.

Na stronie banku znajdują się zawsze najświeższe informacje na temat zmian we wszelkich tabelach opłat. Jeśli nie potrafimy odnaleźć na stronie najważniejszych danych, mamy do dyspozycji jeszcze co najmniej dwie drogi. Jedną z nich jest kontakt telefoniczny z pracownikami banku, dostępnymi najczęściej na infolinii bądź w oddziale banku. Mają oni obowiązek poinformować nas o aktualnych cennikach banku. Ostatecznie, co jest drugą drogą, możemy wybrać się osobiście do banku i zapytać na miejscu danego pracownika. Możliwe również, że wtedy otrzymamy cennik w druku – jest to zdecydowane ułatwienie dla osób starszych lub niezorientowanych we wszelkiej obsłudze elektronicznej.

Czytaj też: