Meritum Bank otwarty dla przedsiębiorców! – analiza oferty konta firmowego

Meritum Bank ICB, wcześniej znany jako Bank Współpracy Europejskiej ,obecny jest na polskim rynku od połowy 1990 roku. W swojej strategii szczególnie skupia się na świadczeniu usług bankowych skierowanych do mikro- i małych firm, jak również klientów indywidualnych, prowadzących działalność gospodarczą. Tym samym wyjątkowo warta uwagi jest oferta konta firmowego w tym banku.

Konto dla firmy w Meritum Banku

Konto firmowe w Meritum Banku

Oferta ta jest niezwykle intratna zarówno dla dopiero startujących firm, ale i tych, które wcześniej związały się z innymi placówkami, a poszukują dla siebie bardziej optymalnego partnera bankowego. Już sama nazwa wskazuje, że to nieuniwersalne konto dla firmy, ale „pakiet” zawierający wiele innych bardzo funkcjonalnych rozwiązań.

Na samym wstępie uruchomienie takiego konta wymaga tak naprawdę zerowych kosztów, bowiem nieodpłatne jest zarówno otwarcie jak i prowadzenie Pakietu, rozrachunków (także w różnych walutach), realizacja przelewów krajowych (także do ZUS i US), wydanie dowolnej liczby Kart debetowych Visa Business. Co więcej inne warunki również są bardzo przyjazne dla przedsiębiorcy, mianowicie procedura uruchomienia takiego konta wymaga minimum wysiłku – wystarczy spisanie jednej umowy na wszystkie produkty bez wychodzenia z domu. Nie oczekuje się także od klienta żadnych minimalnych sald czy wpłat stałych.

Konto firmowe w Meritum Banku to wiele dodatkowych funkcji

Warto wreszcie zwrócić uwagę, że dla klientów, którzy zdecydują się na „Pakiet Meritum Bez Granic”  Meritum Bank zapewnia dodatkowo funkcjonalny system bankowości elektronicznej, intuicyjny sposób nawigacji, możliwość autoryzacji transakcji bezpiecznych podpisem elektronicznym oraz dokonywania przelewów zagranicznych. Ponadto uwzględnia w swojej ofercie usług towarzyszących, różnicowanie uprawnień dla każdego z rachunków.

Jak więc widać, Meritum Bank nieprzypadkowo jest nazywany bankiem myślącym głównie o jak najlepszej obsłudze klienta biznesowego małej przedsiębiorczości (mikrofirm, działalności gospodarczych jednoosobowych). Jego oferta jest bowiem wyjątkowo przyjazna dla tej grupy klientów, zaś „Pakiet Meritum Bez Granic” jest tego najlepszym przykładem.

Czytaj też: