Najlepsze konto firmowe dla spółki

Podstawą każdej dobrze prosperującej firmy jest konto bankowe. Które jednak wybrać, aby mieć pewność, że jest najlepsze? Czerwcowy ranking kont dla firm podpowiedział nam, że najlepszym kontem firmowym jest oferowane przed Idea Bank – Konto FIRMA TO JA.

najlepsze konto firmowe dla spółkiPodstawową i najważniejszą funkcją konta firmowego jest przechowywanie pieniędzy. W poszukiwaniu tego najlepszego konta najważniejsze są opłaty związane z jego prowadzeniem. Powinniśmy wybrać konto, którego ewentualne opłaty będą jak najniższe. Kolejnym istotnym aspektem są przelewy. Ważne, aby były darmowe, gdyż przedsiębiorstwo robi przynajmniej kilka przelewów zewnętrznych w miesiącu. Istotna jest także mobilność i dostęp do konta przez Internet. Na podstawie czerwcowego rankingu kont firmowych wyłoniliśmy najlepszą ofertę konta firmowego. Jest nią Konto Firma to Ja dostępne w ofercie Idea Banku.

Konto FIRMA TO JA

Konto FIRMA TO JA jest połączeniem bezpłatnego rachunku rozliczeniowego dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą z rachunkiem osobistym. Konto zakłada się online, co jest przede wszystkim szybkie i wygodne, gdyż nie trzeba niepotrzebnie spędzać czasu w banku i gwarantuje minimum formalności. Środki zgromadzone na koncie są bezpieczne, gdyż mają gwarancję Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Opłaty konta firmowego

Otwarcie i prowadzenie konta FIRMA TO JA jest zupełnie darmowe. Podobnie jest w przypadku wypłat z bankomatów w każdym dostępnym bankomacie w całej Polsce. Co ważne, wszystkie przelewy wykonywane z konta FIRMA TO JA również są darmowe. Dzięki czemu przedsiębiorca nie jest narażony na dodatkowe koszta związane z prowadzeniem konta. W przypadku karty płatniczej opłata za jej wydanie i prowadzenie wynosi 0zł. Jednak, aby bank nie pobierał opłat z tytułu użytkowania karty płatniczej, należy co miesiąc dokonywać transakcji za pomocą karty na kwoty, nie mniejsze niż 300 000zł. W przypadku transakcji dokonanych na niższą sumę bank pobiera 4,99zł za obsługę karty.

Jak otworzyć konto firmowe?

Aby założyć konto FIRMA TO JA należy wypełnić prosty wniosek online. Na podany we wniosku adres e-mail trafi potwierdzenie złożenia wniosku wraz z numerem rachunku. Następnie konsultant banku skontaktuje się z przedsiębiorcom, aby ustalić termin dostarczenia dokumentów przez kuriera. Na adres e-mail wpłynie informacja o aktywacji konta i od tego momentu przedsiębiorca może korzystać ze wszystkich funkcji konta FIRMA TO JA.

Czytaj też:

Bank – konta firmowe:

Be Sociable, Share!