Rusza wirtualny Alior Sync!

Alior Sync to pierwszy wirtualny bank nowej generacji, który ruszył 14 czerwca bieżącego roku. Ten internetowy bank jest dostępny dla klientów zawsze i wszędzie. Łączy internetowe produkty i usługi dostosowane do szybko zmieniającego się stylu życia.

wirtualny bank alior syncZa pośrednictwem Alior Sync można teraz załatwić wszelkie sprawy, które do tej pory realizowaliśmy w placówce banku. Z Alior Sync możemy połączyć się za pośrednictwem Internetu, telefonu czy bankiera w Wirtualnym Oddziale. To pierwszy bank na świecie oferujący kompletne usługi bankowe 24h na dobę, siedem dni w tygodniu, w dowolnym miejscu.

Bank wyszedł naprzeciw potrzebom klienta

Dzisiejszy Polak (w znakomitej większości) jest posiadaczem smartfona, prowadzi aktywny tryb życia, lubi rozrywkę i wszelkie nowości. Każdy Polak chciałby spędzać jak najmniej czasu na załatwianiu wszelkich papierkowych spraw w banku. Ceni sobie wygodę, więc wolałby załatwić wszystkie sprawy poprzez Internet. Jako, że Internet jest również dostępny poprzez smartfona, Alior Bank postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Dzięki Alior Sync wszelkie sprawy klient może załatwić leżąc w łóżku przez telewizorem zamiast stać godzinami w banku.

Podczas korzystania z usług wirtualnego bankiera klient może obserwować na ekranie swojego komputera interaktywną wizualizację ofert czy też dokonywać transakcji. Co więcej, podczas ewentualnego oczekiwania na rozmowę z bankierem klient będzie mógł zagrać w grę lub obejrzeć film, czyli po prostu zrelaksować się.

Bankowość mobilna

Jeśli będziesz w podróży lub po prostu nie będziesz miał dostępu do komputera, możesz skorzystać z mobilnej aplikacji Alior Sync. Alior Bank pisze: Klienci Alior Sync dostaną do dyspozycji kompleksowy system bankowości mobilnej, dzięki któremu dostęp do usług i produktów Banku za pomocą urządzeń przenośnych wyposażonych w przeglądarkę internetową będzie niezwykle prosty i wygodny. Dla użytkowników telefonów z systemem iOS (iPhone) oraz Android, Alior Sync przygotował dedykowane aplikacje mobilne dostępne w App Store i Google Play, które zapewniają pełną integrację smartfona z wirtualnym bankiem. Atrakcyjność oferty dla użytkowników smartfonów podnoszą takie unikalne funkcje jak sprawdzenie stanu oszczędności przez „potrząśnięcie” telefonem czy szybki przelew, na podstawie zdjęcia faktury wykonanego aparatem znajdującym się w telefonie.

Menedżer finansów

Klienci Alior Banku mają również dostęp do Menedżera Finansów. Dzięki niemu klient może importować historię rachunków z innych banków, tworzyć całościowe zestawienie oraz podsumować stan budżetu domowego. Dzięki niemu można sprawdzić ile i na co wydajemy, ile posiadamy środków czy ile możemy zaoszczędzić.

Asystent Płatności

Dzięki Asystentowi Płatności możemy ustawić powiadomienia o zbliżających się terminach płatności oraz skategoryzować swoje wydatki. Klient będzie na bieżąco informowany o stanie rachunków i przeprowadzonych operacjach. Co więcej, klient ma do dyspozycji kilka wariantów wizualizacji, dzięki czemu w łatwy i wygodny sposób może sprawdzić na co wydaje swoje pieniądze.

Przelewy przez Facebook i PayPal

Biorąc pod uwagę popularność portali społecznościowych, Alior Sync umożliwił inicjowanie przelewów do znajomych bezpośrednio z Facebook’a lub dodawanie zdjęć znajomych do listy odbiorców przelewów na koncie Alior Sync. Ułatwi to wykonywanie przelewów, gdyż nie będzie trzeba pamiętać i wpisywać numery konta, wystarczy tylko kliknąć na wybranego odbiorcę i przelew zostanie zrobiony.

Jeśli chcemy dokonać przelewu za pomocą PayPal, wystarczy jedynie znać adres e-mail odbiorcy zarejestrowanego w systemie PayPal. Wszystkie transakcje autoryzowane są za pomocą hasła wysyłanego poprzez SMS.

Bezpieczeństwo

Do Alior Sync można zalogować się poprzez hasło zwykłe, hasło maskowane, kody generowane przez token, hasło graficzne czy połączenie punktów. Wszystkie rozwiązania były gruntownie testowane przez niezależne firmy przez ponad sto dni, dzięki temu klienci Alior Sync mają pewność, że system ten gwarantuje zupełne bezpieczeństwo operacji.

Rachunki dla aktywnych w Internecie

Na stronie Internetowej Alior Banku można przeczytać: Oferta Alior Sync została stworzona przede wszystkim z myślą o potrzebach klientów aktywnie korzystających z Internetu. Bezpłatne konto osobiste zapewnia zwrot 5% wartości zakupów w Internecie – w postaci tzw. CashBack’u. Również na 5% zwrot wydatków mogą liczyć klienci dokonujący doładowań telefonu przez Internet. Ponadto w pakiecie konta osobistego znajdą się darmowe wypłaty z bankomatów w całej Polsce, bezpłatne przelewy, w tym 10 darmowych przelewów natychmiastowych miesięcznie, a także nieograniczony dostęp do Strefy Rozrywki z darmowymi filmami, muzyką oraz specjalnymi ofertami zakupu gier. Do konta dołączona będzie karta debetowa Debit MasterCard® PayPass™ i naklejka zbliżeniowa – oczywiście bez opłat za ich wydanie i użytkowanie. Konto oferuje również wygodną dla klientów usługę autouzupełniania, dzięki której właściciel może zdecydować ile środków chce mieć stale do dyspozycji, a nadwyżka będzie automatycznie lokowana na wysokooprocentowanym koncie oszczędnościowym.

Innowacyjne oszczędzanie

Za pomocą Alior Sync można negocjować oprocentowanie lokat i wybierać datę ich zapadalności. Lokaty również można zawierać mobilnie. Można skorzystać z niskich kwot minimalnych i wybrać spośród 5 walut lokaty. Na powitanie bank udostępni półroczną lokatę w PLN oprocentowaną na 6,5% w skali roku.

Produkty kredytowe

Osobom potrzebującym dodatkowych środków pieniężnych lub chcących zabezpieczyć się na ewentualne niespodziewane wydatki Alior Bank oferuje atrakcyjne limity kredytowe. Limit minimalny wynosi 500zł, a maksymalny aż 100 000zł. Klienci mają do dyspozycji również dwie karty kredytowe: Silver i World wolne od wszelkich opłat i z bezpłatnym ubezpieczeniem Assistance. W przypadku korzystania z karty Silver klient otrzyma zwrot 5% wartości zakupów internetowych, a karta World umożliwi udział w Programie Rewards, w którym wydane pieniądze przeliczane są na punkty, które można wymienić na atrakcyjne nagrody.

Poprzez Alior Sync można również uzyskać pożyczkę na dowolny cel, bez prowizji, w maksymalnej wysokości 150 000zł (lub 20 000zł w procesie telefonicznym), na okres od 3 do 120 miesięcy. Istnieje możliwość skorzystania z wakacji kredytowych.

Raty z Alior Sync

Alior Sync współpracuje z firmami e-commerce takimi jak Allegro i PayU udostępniając usługę raty online. Dzięki temu można zrobić zakupy poprzez Allegro nawet, jeśli nie posiadamy niezbędnych do tego środków pieniężnych. Wszystkie formalności nie wymagają żadnych podpisów, a płatności ratalne są tak proste, jak wykonywanie przelewów.

Bank udostępnia także aplikację na smartfony „Zrób Dobry Deal”. Dzięki niej Alior Sync we współpracy z Partnerami zewnętrznymi  proponuje atrakcyjną ofertę towarów i usług w połączeniu z szybkim i wygodnym finansowaniem. Początkowo w usłudze Dobry Deal dostępne będą m.in.: Samsung Galaxy S3 czy vouchery na wakacyjne wyjazdy z biurem podróży Neckerman.

Strefa Rozrywki

Teraz w ramach Alior Sync klienci mogą bezpłatnie oglądać filmy, słuchać muzyki oraz nabywać gry w atrakcyjnych cenach. Bank umożliwia dostęp do 5 nowości filmowych w miesiącu oraz zakup filmów na DVD i gier w cenach nawet o 40% niższych od rynkowych. Wśród osób aktywnie polecających Alior Sync na Facebooku bank rozda w każdym miesiącu 1000 biletów do kina.

Czytaj też: