Konto oszczędnościowe w Citi Handlowym

Konto oszczędnościowe, Citi HandlowyTrendy na rynku finansowym sugerują, że coraz więcej Polaków oszczędza. Oczywiście istnieje wiele sposobów na to, by zapewnić sobie pewną przyszłość. Każdy próbuje dostosować sposoby oszczędzania  do swoich możliwości.

Różne sposoby oszczędzania

Lokaty  czasowe są dobre dla osób, które mają określoną ilość gotówki i chcą ją zwiększyć w danym przedziale czasu. Jeśli warunki lokaty są atrakcyjne, możliwe jest pomnożenie sumy początkowej nawet o kilka procent. Jeśli jednak nie mamy dużej kwoty na początku, a jedynie regularne dochody, powinniśmy zainwestować w inny sposób.

Konto oszczędnościowe daje możliwość czynnego oszczędzania. Co miesiąc możemy odkładać odpowiednią kwotę i zwiększać sumę naszych oszczędności. Mamy również kontrolę nad tym, ile środków znajduje się na naszym koncie. Niektóre banki oferują wyższe, inne niższe oprocentowanie.

Jedną z możliwości jest więc konto oszczędnościowe w Citi Handlowym. Za otwarcie nie płaci się prowizji, tak samo zresztą jak za prowadzanie rachunku. Oprocentowanie może wynieść nawet 3,73% (wraz z premią od transakcji bezgotówkowych). Ogromną zaletą jest to, że w nagłych przypadkach można korzystać ze środków trzymanych na koncie i nie utracić odsetek.

Co jeszcze?

Użytkownik ma również możliwość otworzenia konta w obcej walucie takiej jak Euro czy Dolar. Dostęp do wszystkich środków jest możliwy nie tylko w banku, ale i również za pośrednictwem bankowości internetowej.

Konto oszczędnościowe w Citi Handlowym to nie jedyny produkt, który jest oferowany przez ten bank – możliwe jest też rozszerzenie swoich możliwości poprzez korzystanie z produktów takich jak konto SuperOszczędnościowe czy Konto Regularnie Oszczędzające, które oferują dodatkowe opcje (np. inne oprocentowanie).

Na stronie banku możliwe jest sprawdzenie, jakie parametry może mieć konto oszczędnościowe w Citi Handlowym – w odpowiedniej wyszukiwarce można ustalić kwotę oszczędzania, czas oszczędzania oraz sposób, w jaki chcemy oszczędzać. Dzięki temu dowiemy się, jaka będzie wysokość naszego zysku.

Czytaj też: