Mini – pożyczka szybkie pieniądze w Twoim portfelu!

W czasach kiedy ludzie nagle potrzebują gotówki, procedury bankowe oraz badanie przeszłości kredytowej nie dają im szans na uzyskanie kredytu. Dlatego coraz więcej klientów decyduje się na skorzystanie z tzw. mini – pożyczki. Oferta tego typu środków finansowych jest bardzo bogata i  na każdym kroku niemalże spotykamy się z ulotkami zawierającymi tego typu oferty.

Mini - pożyczka czyli gotówka w 24 ha

Na czym polega mini – pożyczka i dla kogo?

Oferty tego typu pożyczek są zwykle kierowane do każdego, kto ukończył 18 rok życia. Wystarczy zatrudnienie na umowę o pracę, zlecenie, bycie emerytem czy rencistą, rolnikiem, prowadzenie działalności gospodarczej. Nie wymaga się również wielu dokumentów przy dopełnianiu formalności, poza elementarnymi, jak np. dowód osobisty, umowa o pracę, ostatni odcinek wypłaconej emerytury.

Ponadto oferta jest skierowana także do osób z „trudną sytuacją” –  obciążeniami komorniczymi czy administracyjnymi. Co więcej, w większości takich ofert nie jest sprawdzana przeszłość kredytowa w BIK potencjalnego kredytobiorcy, często także sytuację finansową, kredytową współmałżonka klienta zupełnie się pomija. Dodatkowo warto podkreślić, że oferenci w ten sposób są skłonni udzielić dłużnikom środki finansowe w kwocie od 1000 zł nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Anonimowa, szybka, elastyczna i zawsze dostępna

Większość podmiotów udzielających tego typu finansowania podkreśla konkurencyjność swojej oferty wskazując najczęściej na jej anonimowość (nie jest wymagana zgoda współmałżonka), szybkość (decyzja o wypłaceniu  środków zapada nawet w 15 minut do 24 ha pieniądze są wypłacane),  elastyczność (duży wpływ klienta na ustalanie terminu spłaty) oraz dostępność (klienci mogą z niej korzystać wielokrotnie o każdej porze).

„Mini – pożyczka” w oczach klientów

Choć hasła reklamowe i opis ofert sprawia wrażenie, że analizowana forma udzielenia pieniędzy jest czymś absolutnie korzystnym coraz więcej Polaków podchodzi do tej formy sceptycznie. Najlepszym przykładem jest wiele dyskusji na ten temat podejmowanych na forach internetowych.  To właśnie na forum www.kredytforum.pl możemy znaleźć wiele negatywnych wypowiedzi. Forumowicz Rychu przekonuje: „Ja nie mam zaufania do małych firemek lokalnych – nie raz już się zdarzało, że pobierały opłaty wstępne i znikały. Ohyda. Jak już korzystać z tego typu źródeł pieniędzy, to w dużej, ogólnopolskiej firmie z historią”. Równie negatywnie nastawiony jest inny Internauta punktując, że  „takie firmy zawsze chcą bandyckiego procentu, a jak ktoś zalega chociaż trochę ze spłatą to stosuje się chamskie metody nachodzenia w domu kilka razy dziennie i poza tym informowanie sąsiadów o tym, że ktoś jest winny pieniądze…”.

Jak więc widać „Mini – pożyczka” choć kusi łatwością jej uzyskani i uproszczoną procedurą nie zawsze jest przyjemnych rozwiązaniem, zwłaszcza, jak musimy wypłacić bardzo wysokie odsetki lub gdy pojawiają się trudności z jej spłatą. Sceptyzm wielu klientów powinien być czerwonym światłem dla tych, którzy rozważają taką formę zadłużenia.

Czytaj też: