Konto oszczędnościowe w Multibanku

Szeroko pojmowane konta oszczędnościowe są zdecydowanie jedną z najpopularniejszych, najwygodniejszych i najbezpieczniejszych form lokowania zgromadzonego kapitału. Tego typu oferta znajduje się również w ofercie Multibanku, jednego z wiodących banków na polskim rynku finansowym.

konto oszczędnościoweDla klientów planujących oszczędzanie zarobionych pieniędzy MultiBank ma trzy propozycje: tradycyjny Rachunek Oszczędnościowy oraz konta Multimax i MultiMax Aquarius. Jak one działają? Ile można zarobić decydując się na jedną z tych ofert?

Rachunek Oszczędnościowy

Rachunek oszczędnościowy proponowany przez MultiBank jest bezpośrednio powiązany z MultiKontem, czyli standardowym produktem tego banku, ale jego saldo nie jest dostępne dla bieżących transakcji realizowanych z MultiKonta. Ma to spore znaczenie w przypadku pierwszego sposobu prowadzenia Rachunku Oszczędnościowego, czyli z wykorzystaniem aktywnego mechanizmu kontroli kwoty progowej na Multikoncie.

Na czym to polega? Jeśli saldo dzienne MultiKonta przekroczy ustaloną wcześniej kwotę progową, to nadwyżka zostanie automatycznie przekazana na Rachunek Oszczędnościowy, gdzie będzie wyżej oprocentowana. Jeśli saldo to będzie ujemne, to brakująca kwota zostanie automatycznie pobrana z Rachunku Oszczędnościowego. Kwota progowa jest ustalana indywidualnie i jest uzależniona od rodzaju posiadanego MultiKonta (limit dla MultiKont jestem i młodzieżowego: 100 zł, dla MultiKonta ja: 1000 zł, dla MultiKonta my: 2000 zł, dla MultiKonta Aquarius: 2000 zł).

Drugi sposób prowadzenia Rachunku Oszczędnościowego nie wykorzystuje mechanizmu kontroli kwoty progowej. Klient samodzielnie decyduje o tym, kiedy i jaką kwotę chce przekazać na MultiKonto lub Rachunek Oszczędnościowy. Istnieje możliwość przejścia z jednej metody na drugą – dyspozycję wyłączenia mechanizmu kontroli salda można wydać w dowolnym momencie dzwoniąc na multilinię.

Oprocentowanie Rachunku Oszczędnościowego jest relatywnie wyższe niż oprocentowanie standardowego MultiKonta. W odróżnieniu od tradycyjnych lokat bankowych środki na Rachunku Oszczędnościowym nie są blokowane na określony termin – decyzja o ewentualnym uwolnieniu środków jest zależna tylko i wyłącznie od klienta. By uruchomić Rachunek Oszczędnościowy należy posiadać MultiKonto oraz złożyć stosowną dyspozycję w Centrum Usług Finansowych lub na wspomnianej multilinii.

Alternatywa

MultiMax oraz MultiMax Aquarius to rachunki oszczędnościowe charakteryzujące się wysokim oprocentowaniem. MultiMax to rachunek dla klientów, którzy posiadają lub zamierzają założyć jedno z MultiKont (Multikonto ja,my,jestem:). Jego otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne, a oprocentowanie uzależnione od wysokości salda i wynosi 3,50% od salda w wysokości 1 zł i 4,00% w przypadku salda przekraczającego 100 tysięcy złotych.

Druga z alternatyw jest przeznaczona dla klientów posiadających lub noszących się z zamiarem uruchomienia MultiKonta Aquarius – w tym przypadku oprocentowanie wynosi odpowiednio 3,50 % (saldo poniżej 50 000 zł), 4,00% (saldo od 50 000 zł), 4,50% (saldo od 100 000 zł) oraz 5% (saldo przekracza 200 000 zł). Założenie i prowadzenie tego typu konta również nie wymaga od klienta dodatkowych nakładów finansowych.

Najważniejsze zalety obu wyżej wymienionych usług to całodobowy dostęp do zgromadzonych środków (Internet, multilinia oraz placówki Multibanku), możliwość dokonywania wpłat w dowolnym terminie i dowolnej kwocie (brak minimalnej wpłaty) czy też naliczanie odsetek na rachunkach co miesiąc. Warto również zaznaczyć, iż dokonując wypłaty środków, naliczone już odsetki nie zostaną stracone, co jest typowe dla większości tradycyjnych lokat bankowych. Konta MultiMax i MultiMax Aquarius można założyć za pośrednictwem multilinii, Centrum Usług Finansowych MultiBanku lub wniosku przesłanego przez Internet.

Czytaj też: