Kredyt hipoteczny w Open Finance

Kredyt mieszkaniowy jest rozwiązaniem finansowym najczęściej wybieranym przez przyszłych właścicieli nieruchomości. Formalności związane z samym ubieganiem się o kredyt i procedury związane z jego udzielaniem są wyjątkowo czasochłonne. Jeśli nie masz na nie czasu lub po prostu ochoty, wystarczy zwrócić się do Open Finance.

kredyt hipoteczny w open financeOpen Finance to firma doradztwa finansowego dysponująca około 100 oddziałami na terenie całego kraju. Firma ta oferuje klientom indywidualnym wyselekcjonowane produkty finansowe spośród kilkudziesięciu banków, funduszy inwestycyjnych lub towarzystw ubezpieczeniowych. Każda oferta dopasowana jest indywidualnie do wybranego klienta, dzięki czemu może on wybrać tą najwłaściwszą z dostępnych ofert bez tracenia czasu.

Kredyt hipoteczny w Open Finance

Open Finance pomaga wybrać najkorzystniejszy kredyt spośród wszystkich dostępnych dla danego klienta ofert. Najpierw jednak doradca na podstawie dokumentów obliczy zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy. Kiedy zostanie obliczona zdolność kredytowa, można przystąpić do selekcji ofert.

Doradca pomaga określić preferowaną walutę kredytu, jego oprocentowanie oraz doradzi, jaki okres spłaty zadłużenia będzie najkorzystniejszy. Przy wybieraniu oferty idealnej wyjaśni wszystkie różnice w poszczególnych ofertach, wyeksponuje ich zalety, a także ewentualne wady.

Gdy klient wybierze właściwą ofertę, Open Finance pomoże wypełnić niezbędne dokumenty, a następnie zajmie się finalizacją podpisania umowy z bankiem. Wszelkimi formalnościami związanymi z procedurą udzielania kredytu zajmie się nasz doradca.

Jeśli już posiadasz kredyt hipoteczny, Open Finance może pomóc w zamianie starego kredytu na nowy, lepszy i przede wszystkim tańszy, bądź połączy twoje wszystkie dotychczasowe kredyty w jeden, najtańszy kredyt konsolidacyjny.

Czy taki dobry jak go piszą?

Na forach internetowych można znaleźć różne sprzeczne informacje dotyczące faktycznej pomocy Open Finance. Z jednej strony słychać opinie, że niektórzy doradcy proponowali kredyty na gorszych warunkach, niż klient mógł uzyskać bezpośrednio w banku. Niektórzy piszą również, że Open Finance pomógł znaleźć kredyt na dobrych warunkach, jednak gdy klient zainwestował wkład własny, okazywało się, że jednak nie posiada wymaganej zdolności kredytowej, a co za tym idzie – nie uzyska kredytu. Nierzadko również zdarzały się przypadki, że doradca przedstawiał klientowi ofertę, z której uzyskałby największą prowizję lub po prostu był wobec niego wulgarny.

Z drugiej strony, Open Finance ma wielu zadowolonych klientów, o czym również świadczą te pozytywne opinie na forach internetowych. Z usług najlepiej skorzystać, jeśli nie ma się zielonego pojęcia o kredycie hipotecznym.

Sprzeczne opinie

Wielu klientów Open Finance skarży się, że trafili na marnego doradcę. Najwięcej skarg słychać pod adresem kultury doradców, a także ich kompetencji. Najczęstszymi błędami są źle wyliczone zdolności kredytowe, przez co klienci firmy wiele tracą lub wybór ofert, które w rzeczywistości należą do najbardziej niekorzystnych dla wybranego klienta. Niektórzy są również zbulwersowani tym, że część doradców nie stawia się na umówione spotkania lub też oddzwania z groźbami po nieudanej współpracy.

Pozytywne opinie znajdują się niestety w znacznej mniejszości. Jednak jak wiadomo, Polacy najchętniej narzekają, więc nie ma się co dziwić, że najwięcej opinii, które można znaleźć to te negatywne. Dlatego to, czy będziemy zadowoleni z usług kredytowych Open Finance zależy tylko od tego, na jakiego doradcę trafimy.

Czytaj też: