BGŻ Optima lokata bezkarna

lokata bez karyOtwarcie lokaty zazwyczaj kojarzyło nam się zawsze z dużymi środkami i unieruchomieniem naszego kapitału. Niektóre banki oferują jednak inny rodzaj inwestowania w lokaty.

Wielu z nas chciałoby założyć lokatę i czekać na zysk z oszczędzonych wcześniej pieniędzy. Nie jest to jednak takie proste jak mogłoby się wydawać. Często zdarza się bowiem, że nie chcemy ryzykować złożenia pieniędzy na lokacie, bo w nagłym przypadku będziemy musieli wyciągnąć pieniądze z banku i utracimy wszystkie odsetki. Dla osób, które obawiają się takiego właśnie scenariusza wydarzeń bank BGŻ Optima przygotował lokatę bezkarną.

Parametry lokaty w Banku BGŻ

Lokatę bezkarną w BGŻ Optima można otworzyć na okres trzech miesięcy. W tym czasie złożona na lokacie kwota może zwiększyć swoją wysokość nawet o 6,30% w skali roku – właśnie tyle wynosi stałe oprocentowanie. Bank ustalił minimalny limit wpłacanej kwoty na tysiąc złotych. Najwyższym progiem jest 20 tysięcy.

Największa zaleta lokaty bezkarnej

Największą zaletą lokaty bezkarnej jest, jak jej nazwa wskazuje, możliwość bezkarnego zerwania lokaty. Kiedy w trakcie trwania 3 umownych miesięcy postanowimy wyciągnąć pieniądze – bez względu na powód – nie utracimy uzyskanych wcześniej odsetek – bank wypłaca je w 100%.

Warunki lokaty

Lokata bezkarna ma charakter nieodnawialny, dlatego po okresie 3 miesięcy bank przekaże zysk z odsetek na nasze konto. Nie istnieje możliwość prowadzenia takiej lokaty w walucie innej niż polski złoty. Nie jest również możliwe otworzenie takiej lokaty przez Internet za pośrednictwem Bankowości Elektronicznej. Oferta ta jest dostępna tylko przy składaniu wniosku o wydanie konta BGŻ Optima. Wybór rachunków jest bardzo duży, dlatego pewne jest, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Dzięki elastyczności warunków i możliwości zerwania umowy bez utraty odsetek lokata ta znajdzie wielu swoich odbiorców – szczególnie wśród osób, które nie mają zasobnych portfeli i chciałyby mieć możliwość oszczędzania bez unieruchamiania środków na koncie czy lokacie. Najważniejsze informacje na temat lokaty bezkarnej można uzyskać na stronie internetowej Banku BGŻ.

Czytaj też: