Konto oszczędnościowe w BGŻ Optima

Konto oszczędnościowe, BGŻ OptimaTak jak wszystkie banki, również BGŻ Optima oferuje konto oszczędnościowe. Dzięki niemu można oszczędzać na bieżąco i odkładać pieniądze na wakacje remont czy inne wydatki, których nie jesteśmy w stanie wykonać za aktualnie posiadaną kwotę.

Jakie warunki?

Konto oszczędnościowe w BGŻ to konto, na którym można spodziewać się zysku w wysokości 6,50% – właśnie tyle wynosi aktualnego oprocentowanie na takim koncie. Oferta dotyczy tylko nowych środków, dlatego jeśli ktoś posiada już pieniądze na takim koncie, nie zyska aż tak wiele. Bank nie zastrzega poważniejszych warunków prowadzenia takiego konta, poza kilkoma najważniejszymi. Przede wszystkim kwota złożona na koncie oszczędnościowym w BGŻ nie może wynosić więcej niż 40 tysięcy złotych. Czasem zdarza się jednak, że ktoś może przekroczyć tę kwotę – wtedy oprocentowanie spadnie do wysokości 5,80%.

Prowadzenie konta jest darmowe, podobnie jak przelewy, wyciągi elektroniczne i bankowość internetowa. Bank nie posiada miejscowych placówek, dlatego wszystkie zlecenia można wykonywać przez Internet – jest to wyjątkowo wygodne dla osób, które preferują elektroniczny sposób prowadzenia rachunku.

Oszczędzanie od początku

Największą pozytywną cechą konta oszczędnościowego w BGŻ jest to, że można oszczędzać już od pierwszej złotówki. Bardzo wiele osób nie rozpoczyna nawet oszczędzania ze względu na to, że nie ma większej gotówki na start, a niewidoczne zyski codzienne zniechęcają ich do kontynuacji – jeśli już konto oszczędnościowe mają. W przypadku konta oszczędnościowego w BGŻ zysk widoczny może być od samego początku, a wysokość naszych środków może być dowolna.

Inne konta

W ofercie BGŻ Optima możliwe jest też otwarcie konta typu Junior, Biznes, Wspólnego czy Indywidualnego. Wszystko po to, aby klientowi było wygodnie. Każde z tych kont może być dostosowane do potrzeb klienta i oferować takie parametry, które będą dla niego najwygodniejsze. Wszelkie informacje na temat tych rachunków oraz konta oszczędnościowego w BGŻ można znaleźć na stronie internetowej Banku.

Czytaj też: