Kredyt konsolidacyjny w Domu Kredytowym NOTUS

Idea kredytu konsolidacyjnego opiera się na zastąpieniu kilku kredytów różnego typu jednym, z reguły charakteryzującym się mniejszym oprocentowaniem oraz ratą niższą od sumy rat pochodzących z wcześniejszych zobowiązań. Nie powinien zatem dziwić fakt, że tego typu propozycje cieszą się sporym zainteresowaniem wśród kredytobiorców.

kredyt konsolidacyjnyTego rodzaju produkty znajdują się w ofertach nie tylko banków, ale też i różnego rodzaju instytucji działających na finansowym rynku. Jedną z nich jest Dom Kredytowy NOTUS, który proponuje potencjalnym klientom ciekawą formę wspomnianego kredytu konsolidacyjnego.

Hipoteka zabezpieczeniem kredytu konsolidacyjnego

Jednym z największych atutów kredytu konsolidacyjnego proponowanego przez Dom Kredytowy NOTUS jest niska wysokość raty, którą uzyskuje się poprzez stosowne wydłużenie okresu kredytowania oraz zamianę zabezpieczenia kredytu na formę hipoteki, co bezpośrednio przekłada się na redukcję oprocentowania kredytów. W przypadku omawianej oferty wkładem własnym jest różnica pomiędzy kredytem, który pozostał do spłacenia, a wartością mieszkania (ewentualnie domu lub innej nieruchomości), które jest jego zabezpieczeniem.

Szczegółowe warunki kredytu konsolidacyjnego są indywidualnie ustalane z każdym potencjalnym kredytobiorcą. Przedstawiciele Domu Kredytowego NOTUS oceniają zdolność kredytową danej osoby i ustalają listę dokumentów, których obecność jest niezbędna do sfinalizowania umowy. Stałe miejsce zajmują na niej dokumenty potwierdzające uzyskiwany dochód (zaświadczenie o zatrudnieniu, umowy zlecenia, zeznania podatkowe), dokumenty dotyczące celu kredytowania (umowy konsolidowanych kredytów, zaświadczenia o aktualnym zadłużeniu oraz wyciągi z kont lub rachunków kart kredytowych) i papiery związane z zabezpieczeniem kredytu, np. odpis Księgi Wieczystej.

Skorzystaj z kalkulatora

Warto zwrócić uwagę na kalkulator konsolidacyjny, zamieszczony na stronie internetowej Domu Kredytowego NOTUS – te niezwykle ciekawe narzędzie pozwala na obliczenie wartości kredytu oraz potencjalnych oszczędności bez konieczności wychodzenia z domu. Klienci, którzy nie ufają jednak tego typu aplikacjom mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy doradców wspomnianej instytucji.

Czytaj też: