Emeryci nadal nie korzystają z kont osobistych

Konto osobiste to dzisiaj podstawa oferty każdego banku działającego zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Wydawałoby się, że każdy z nas jest właścicielem konta osobistego. Czy aby na pewno? Okazuje się, że znaczna liczba seniorów nadal nie korzysta z konta osobistego.

emeryci nie korzystają z kont osobistychSeniorzy korzystają z  produktów finansowych, jednak jak się okazuje, podstawowym produktem dla nich wcale nie jest konto osobiste. Aby sprawdzić jaki odsetek seniorów korzysta z wybranych produktów finansowych, Fundusz Hipoteczny DOM S.A. zlecił badanie opinii publicznej. Co mówią wyniki? Blisko 43% osób starszych jest właścicielami polis ubezpieczeniowych, 40% oszczędza na lokatach, 26% seniorów używa kart debetowych, a 19% kart kredytowych. Dlaczego w takim razie konta osobiste nie cieszą się większą popularnością?

Dlaczego seniorzy nie korzystają z kont osobistych?

Podstawowym powodem, który jest związany z brakiem konta osobistego, jest wysokość emerytury. Emerytura w Polsce jest wyjątkowo niska, rzadko kto może pochwalić się jej wysokością grubo powyżej 1000zł.  Jej wartość często nie wystarcza nawet na pokrycie codziennych kosztów utrzymania, nie wspominając już o zakupie odzieży czy opłatach związanych z wizytami u lekarza i wykupieniem leków.

Niektórzy seniorzy posiadają inne dochody, jednak nie są one na tyle wysokie, żeby przekazywać je bankowi. Starsi ludzie najczęściej przechowują swoje dochody w szufladach, bieliźniarkach czy przysłowiowych skarpetach.

Emeryci uważają, że przy ich dochodach korzystanie z konta bankowego nie jest aż tak istotne. Ludzie starsi nie lubią zmian w swoim życiu, a przede wszystkim nie mają zaufania do instytucji bankowej z tego powodu wolą trzymać swoje pieniądze w domu.

Są również seniorzy „nowocześni”

Nie możemy jednak generalizować. Istnieje spora liczba seniorów, którzy aktywnie korzystają z dobrodziejstw zarówno konta osobistych, jak i innych produktów finansowych, takich jak kredyty czy karty kredytowe. Dlatego też na rynku jest coraz więcej ofert skierowanych specjalnie do seniorów. Jeśli należysz do szczęśliwego grona emerytów i interesuje cię posiadanie konta osobistego lub innego produktu finansowego, udaj się do wybranego banku w celu uzyskania informacji nt. specjalnych ofert dla osób starszych.

Konto osobiste dla emerytów

Czytaj też:

Tags: ,