Lokata negocjowana w Alior Banku!

Każdy z nas,  decydując się ulokować swoje oszczędności na lokacie wiążę z tym nadzieję uzyskania możliwie, jak największego oprocentowania. W świetle takich preferencji coraz większym zainteresowaniem wśród klientów cieszy się oferta tzw. lokaty negocjowanej. Również Alior Bank w swojej ofercie produktów bankowych ją posiada.

Lokata negocjowana Alior Bank

Czym jest lokata negocjowana?

Lokata negocjowalna to tak naprawdę przywilej klienta umieszczającego na lokacie znaczną sumę pieniędzy do tego, by negocjować z bankiem możliwe jak największe oprocentowanie z tytułu zdeponowanego kapitału. Warto jednak nadmienić, że w większości banków takie rozwiązanie jest dopuszczalne, ale tylko w przypadku, jeśli klient lokuje bardzo dużą sumę środków, najczęściej powyżej 100 tysięcy złotych.  Możliwość negocjowania oprocentowania w przypadku mniejszych kwot uzależniona jest tak naprawdę od sytuacji w sektorze bankowym. Praktyka ostatnich miesięcy pokazuje bowiem, że w okresie kiedy banki mają znaczne problemy z płynnością i chcą ją poprawić, decydują się na takie negocjacje w przypadku stosunkowo nisko oprocentowanych  lokat.

Alior Bank negocjuje z klientem już od 10 000 zł

Na tle tak wysokich zwykle wymagań banków szczególnie elastyczna i korzystna dla klientów lokujących, raczej niewielkie kwoty, jest oferta lokaty negocjowanej w Alior BankuPrzede wszystkim dlatego, że bank ten deklaruje, już w przypadku zdeponowania u nich na lokacie kwoty 10 000 zł, możliwość negocjacji takiego oprocentowania. Konkretne zaś przypadki dowodzą, że można nawet uzyskać w ramach tego rozwiązania do 1,5% wyższe oprocentowanie niż w przypadku lokowana na lokacie w wersji standardowej.

Lokata negocjowana jest więc kolejnym produktem bankowym, dającym klientom,  składającym w banku swoje oszczędności,  znacznie zwiększony zysk. Warto jednak mieć na uwadze, że taka opcja pojawia się najczęściej przy lokowaniu bardzo dużym sum pieniędzy.

Czytaj też:

Be Sociable, Share!