Kredyt ratalny w karcie kredytowej

Jesteś właścicielem karty kredytowej i nie spłacasz całości swojego zadłużenia w okresie bezodsetkowym? Dobrym rozwiązaniem będzie rozpatrzenie możliwości rozłożenia zadłużenia na raty.

kredyt ratalny karta kredytowaW maju b.r. nastąpiła kolejna podwyżka stóp procentowych. Banki korzystając z okazji podwyższają oprocentowanie kart kredytowych. Zgodnie z ustawą antylichwiarską oprocentowanie nie może wynosić więcej, niż 25%. Odsetki co prawda nie są aż tak wysokie, ale 22% nikogo nie dziwi. Dlatego też, jeśli nie udaje ci się spłacać zadłużenia na czas, warto przemyśleć o rozłożeniu go na raty.

Kredyt ratalny w karcie kredytowej

Istnieje możliwość rozłożenia swojego zadłużenia na równe raty kapitałowo-odsetkowe. Doliczane są one każdego miesiąca do kwoty spłaty minimalnej, która każdorazowo przedstawiana jest na wyciągu. Program ratalny jest dostępny w zakresie wcześniej przyznanego limitu kredytowego dla karty. Spłacając kolejne raty zmniejszamy swoje zadłużenie, a tym samym powiększamy limit zadłużenia dostępny w karcie.

Koszt kredytu ratalnego może składać się z oprocentowania nominalnego oraz prowizji. Plan spłat jest zazwyczaj niżej oprocentowany, dlatego też nawet jeśli do długu zostanie doliczona prowizja, to zadłużenie spłacane w postaci równych rat kapitałowo-odsetkowych okaże się tańszym rozwiązaniem.

Jak spłacić zadłużenie w ratach?

Aby zmienić zadłużenie z tytułu korzystania z karty kredytowej należy zgłosić odpowiednią dyspozycję do banku, który wydał kartę. Rozłożeniu na raty może podlegać jedna transakcja wybrana przez klienta, bądź określone saldo zadłużenia, na które składa się kilka transakcji łącznie. Minimalna suma pieniędzy, która może podlegać rozłożeniu na raty to od 200zł do 600zł, a maksymalna kwota może sięgać od połowy do całości przyznanego limitu kredytowego.

Każdy bank posiada własne warunki kredytów ratalnych w karcie, dlatego zanim się na niego zdecydujemy warto dobrze je przeanalizować i policzyć opłacalność tego typu rozwiązania. Zazwyczaj będzie ono bardziej opłacalne, niż zwykły dług na karcie.

Zobacz też:

Be Sociable, Share!