Kredyt gotówkowy dla małżeństwa taniej?

kredyt gotówkowyKredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych wykorzystywanych w Polsce. Nie jest go jednak łatwo otrzymać, a gdy już nam się to uda, tracimy dużo pieniędzy na opłaty. Jak to zmienić?

Jak wiadomo coraz więcej młodych małżeństw ma problemy z płynnością finansową. Jest to spowodowane tym, że rynek pracy wciąż się zmienia, a warunki rozwoju dla młodych ludzi nie są tak atrakcyjne, jak w innych krajach. Właśnie dlatego niezbędne jest zaoferowanie z różnych rodzajów pomocy małżeństwom.

Jaka pomoc?

Zauważając ten trend na rynku polskim banki postanowiły zaoferować małżeństwom ciekawy sposób zdobycia gotówki. Mowa tu o kredycie gotówkowym dla małżeństw. Dedykowany produkt bankowy dla tej wybranej grupy w społeczeństwie to nie tylko udogodnienie dla bankierów, ale i dla niej samej.

Jakie udogodnienia?

Dzięki temu, że kredyt gotówkowy dla małżeństw zastrzega swojego odbiorcę możliwe jest takie ustalenie jego parametrów, aby dostosować je w jak najlepszym stopniu do wymagań docelowych. Przykładowo, jednym z najważniejszych elementów jest zdolność kredytowa, która w przypadku jednej osoby może być na tyle niska, że żaden bank nie będzie chciał nam udzielić pożyczki. Para ma o wiele większe możliwości. Poza tym banki widzą w małżeństwach, szczególnie tych młodych, potencjał kliencki w długoterminowym czasie. Oczywiste jest bowiem i najbardziej prawdopodobne, że dane małżeństwo biorąc kredyt gotówkowy w danym banku otworzy tam też swój rachunek bądź skorzysta z innych produktów bankowych.

Kredyt gotówkowy dla małżeństw wychodzi taniej?

Ze względu na prawdopodobieństwo skorzystania z innych produktów, banki postanowiły obniżać opłaty za swoje usługi lub oferować takie parametry kredytu gotówkowego dla małżeństw, aby mogły one odczuć, że jest to oferta konkurencyjna na rynku. Zdecydowanie taniej jest zatem wziąć kredyt dla małżeństw niż dla osób indywidualnych. Oczywiście oferta każdego z banków jest inna, dlatego warto dobrze zastanowić się nad wyborem konkretnego kredytu gotówkowego dla małżeństw. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto udać się do doradcy, który pomoże wskazać najbardziej atrakcyjną ofertę.

Czytaj też: