Mieszkania w Warszawie tanieją!

Coraz więcej ludzi decyduje się zainwestować oszczędności w kupno mieszkania. Jedni w celu nabycia dla siebie lokum inni kupują, by potem wynajmować takie miejsce i tym samym zarabiać. Dla wielu najbardziej atrakcyjnym miejscem kupna takiego lokum oczywiście jest Warszawa. Warto prześledzić, jak kształtują się  ceny mieszkań na chwilę obecną i w ciągu całego roku 2012 w tym mieście. 

Ceny mieszkań w Warszawie czerwiec 2012

Warszawa wciąż najdroższa

Mimo, że odnotowujemy zmieniające się nieustannie ceny za metr kwadratowy mieszkań w stolicy, wciąż są one wysokie na tle cen mieszkań w innym miastach Polski. W czerwcu 2012 roku, wg danych portalu dom.money.pl, średnia cena mieszkań w Warszawie wynosi 8 475,15 zł za metr kwadratowy. Jest to stosunkowo dużo, bowiem w Krakowie cena ta kształtuje się na poziomie około 7 000 zł, w Łodzi 4 000 zł czy w Katowicach około 3 800 zł.

Spadek ceny mieszkań w stolicy

Choć kwota, jaką musimy zapłacić średnio za metr kwadratowy obecnie mieszkania w stolicy Polski wciąż pozostaje zawrotna, musimy jednak podkreślić, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy obserwuje się nieznaczny spadek tej ceny o około – 1,39%.  W kwietniu 2012r. bowiem kupujący musieli zapłacić za metr kwadratowy takiego mieszkania średnio 8 631,59 zł.

Mieszkanie w Warszawie wciąż wiąże się z bardzo dużymi kosztami. To właśnie tutaj cena za metr kwadratowy własnego lokum jest wciąż najwyższa. Dla wszystkich rozważających tutaj kupno warto jednak zasygnalizować, że cena ta momentami ulega zmianom, obniża się. To właśnie takie okresy należy wykorzystywać, by zaoszczędzić i kupić korzystnie własne gniazdko.

Czytaj też: