Kredyt mieszkaniowy Bank Pocztowy

Jeszcze niedawno oferta kredytu hipotecznego w Banku Pocztowym nie wyróżniała się specjalnie na tle innych. Jednak obecnie stan rzeczy wygląda nieco inaczej i coraz częściej możemy usłyszeć o Banku Pocztowym w pozytywnym wydźwięku.

kredyt hipoteczny bank pocztowyBank Pocztowy jest jednym z najmłodszych banków działających na polskim rynku finansowym i od niedawna dopiero proponuje swoim klientom możliwość skorzystania z kredytu hipotecznego. Z pewnością na samą myśl o Banku Pocztowym myślisz sobie o wieczności spędzonej w pocztowej kolejce. Nic mylnego. Do obsługi bardziej złożonych produktów finansowych, takich jak kredyt hipoteczny, stworzone zostały osobne placówki oraz spółka zajmująca się tylko i wyłącznie sprzedażą kredytów hipotecznych.

Szczegóły oferty

Bank udziela kredytu od 50 000zł do 5 000 000zł. Wartość kredytu nie może jednak przekraczać 80% wartości nieruchomości stanowiącej przedmiot zabezpieczenia. Kredyt udzielany jest w PLN, a maksymalny okres kredytowania może trwać  30 lat.

Raty kredytu można spłacać w formie równej, bądź też malejącej, w zależności od preferencji klienta. Zabezpieczeniem kredytu może być sama hipoteka, cesja praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie pożyczki oraz inne formy zabezpieczenia.

Dokumenty niezbędne do uruchomienia procedury kredytowej

Zanim udasz się do Banku Pocztowego w celu załatwiania formalności związanych z udzielaniem kredytu na mieszkanie, najpierw przygotuj niezbędne dokumenty. Potrzebne będą ci: dowód osobisty, drugi dokument potwierdzający tożsamość (prawo jazdy, paszport itp.), wyciąg z księgi wieczystej nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie pożyczki, wycena nieruchomości sporządzona przez rzeczoznawcę majątkowego, zaświadczenie o aktualnych stałych dochodach lub decyzja o przyznaniu emerytury lub renty oraz inne dokumenty, o ile są wymagane w zależności od źródła dochodu.

Ubezpieczenie

W ramach pakietu ubezpieczeń przy zaciąganiu kredytu mieszkaniowego w Banku Pocztowym dostępny jest pakiet ubezpieczeń AVIVA. W pakiecie dostępne są ubezpieczenia takie, jak: ubezpieczenie od utraty pracy, ubezpieczenie od niezdolności do pracy oraz ubezpieczenie na życie.

Czytaj też: