Leasing bankowy czy pozabankowy – który tańszy?

leasinguLeasing to bardzo popularna forma wynajmu na rynku polskim, szczególnie w przypadku wszelkich firm, którym niezbędny jest do funkcjonowania samochód. Leasing może być również podejmowany ze względu na nieruchomości lub inne dobra, jednak ten samochodowych jest najbardziej popularny.

Gdzie udać się po leasing?

Możliwości wykupienia usługi za pomocą leasingu może być wiele. Produkt ten w swojej ofercie mają zarówno instytucje bankowe, jak i pozabankowe. W zależności od tego, w jakiej instytucji weźmie się dany leasing, różne będą korzyści i zobowiązania.

Z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, który rodzaj leasingu jest lepszy – bankowy czy pozabankowy i przede wszystkim, który z nich jest tańszy. Trudno jednoznacznie rozsądzić ze względu na to, że każda oferta jest inna.

Korzyści i zobowiązania

Warto przyjrzeć się dokładniej temu, jak wyglądają odpowiednie oferty w danych instytucjach. Instytucja taka jak bank, oferuje leasing na bardziej wymagających warunkach. Z pewnością ważny jest tu staż istnienia danej firmy na rynku oraz dochody finansowe, które pozwolą obliczyć, w jaki sposób będą kształtować się wpływy finansowe pozwalające na opłacenie leasingu. Jednocześnie jednak, z tymi wymaganiami idzie też solidna podstawa bezpieczeństwa i komfortu. Bank jako instytucją zintegrowana, w ofercie finansowej może zapewnić pełne zaplecze związane z obsługą firmy. Dodatkowo kapitał bankowy daje gwarancje, dzięki którym możemy się poczuć pewnie.

Instytucje pozabankowe również mają jednak dużo zalet. Pomimo tego, że nie muszą mieć tak zabezpieczonego kapitału jak bank, oferują o wiele większe możliwości i bardzo często są dużo tańsze. O wiele niższe są tu również parametry dotyczące wymagań firm – możliwe jest nawet udzielenie leasingu firmom, które nie mają stażu w ogóle lub istnieją od kilku miesięcy na rynku. Instytucje te są bardzo często wyspecjalizowane w usługach leasingowych, dlatego proponują swoim klientom solidny pakiet świadczeń związanych z ich potrzebami. Warto sprawdzić, które oferty są tańsze, ale parametry zysków powinny obejmować również zintegrowanie świadczeń i usług.

Czytaj też:

Be Sociable, Share!