Ceny mieszkań we Wrocławiu 2012

Wrocław to miasto liczące obecnie blisko 600 000 zameldowanych mieszkańców. Dzięki swojej magii i urokowi co roku przyciąga wielu turystów czy studentów. Część z nich nie mogąc oprzeć się kulturze i wspaniałej atmosferze Wrocławia postanawia się tam osiedlić na stałe. I tutaj pojawia się pytanie: jak wyglądają ceny mieszkań we Wrocławiu?

ceny mieszkań wrocławWrocław to czwarte pod względem ludności miasto w Polsce. Nic dziwnego, że jego urokowi nie może się oprzeć coraz większa liczba osób. Wrocław dzieli się obecnie na 48 osiedli. Niegdyś miasto składało się z 5 dzielnic: Psie Pole, Śródmieście, Stare Miasto, Krzyki oraz Fabryczna. W chwili obecnej dzielnice te nie posiadają własnej osobowości prawnej, jednak wciąż stanowią kryterium organizacji wielu urzędów i instytucji. Większość portali zajmujących się nieruchomościami w parametrach wyszukiwania wciąż udostępniają wyszukiwanie mieszkań ze względu na dzielnice. Dzięki temu potencjalny nabywca ma łatwiejszy dostęp do mieszkań w wybranym rejonie.

Ceny mieszkań we Wrocławiu

Wartość mieszkania nierzadko różni się od ceny, jaką proponują jej właściciele. Dlaczego? Większość dostępnych ofert wciąż obciążone jest nieuzasadnionym przekonaniem ich właścicieli o wyjątkowej atrakcyjności ich nieruchomości. Lokale oferowane są po wygórowanych cenach, co sprawia, że popyt na nie coraz bardziej spada.

Scenariusz nie jest jednak taki zły, jak wydaje się być. W porównaniu z ubiegłym rokiem, ceny mieszkań są nieco niższe. W sierpniu 2011r. cena za m kw mieszkania była najwyższa w skali roku i wynosiła 6543,3zł. Od tego momentu ta kwota z biegiem tygodni malała. Na początku lipca bieżącego roku średnia cena za m kw mieszkania wynosiła  6029,05zł, jednak w ciągu kilku ostatnich dni kwota ta wystrzeliła nieco w górę i obecnie nabywca musi zapłacić za m kw mieszkania średnio 6064,84zł.

Cena zależna od rejonu

Nie łudźmy się, że w samym centrum Wrocławia mieszkanie o wielkości 50m kw będzie kosztowało tyle samo, co na jego obrzeżach. Cena ta może różnić się nawet o 100 000zł na korzyść mieszkania bardziej oddalonego od ścisłego centrum. Wszystko jednak zależy od właściciela lokalu. Wiadomo, że im dalej centrum, tym ceny mieszkań będą niższe, jednak i w sercu miasta można znaleźć całkiem atrakcyjne oferty. Nic jednak nie znajdzie się samo, dlatego jeśli zdecydowałeś się na kupno mieszkania – szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj, a być może trafisz na ofertę nie do odrzucenia.

Czytaj też: